piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Arbiter z ZZPN w ekstraklasie

Piłka nożna. Arbiter z ZZPN w ekstraklasie

Piłka nożna. Arbiter z ZZPN w ekstraklasie
Data publikacji: 2016-11-20 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-22 10:31
Wywietleń: 743 174413

Niedzielny mecz o mistrzostwo ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia, a Termaliką Nieciecza zakończonego wygraną gości 1:3 sędziował Łukasz Bednarek – arbiter z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

To był dla niego pierwszy w obecnym sezonie mecz na tym poziomie, a drugi w ogóle. Debiutował pod koniec poprzedniego sezonu w spotkaniu Wisła Kraków – Śląsk Wrocław. Łukasz Bednarek jest synem Jana Bednarka prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ocena jego występu w Gdyni jest bardzo dobra. Jeszcze w pierwszej połowie musiał podjąć dwie trudne decyzje. Najpierw już na początku meczu podyktował dla gospodarzy rzut karny, a następnie usunął z boiska piłkarza drużyny gospodarzy. Obie decyzje były słuszne.

34-letni arbiter był niegdyś przez krótki okres piłkarzem Pogoni Szczecin. Wiosną 2003 roku zagrał w jedynym meczu ekstraklasy, a rywalem była Legia Warszawa. Mecz zakończył się wygraną Legii 4:0. (par)

Komentarze

polek
Do Kalosza: Niczego tatuś nie musiał załatwiać. Widziałem tego sędziego kilka razy w akcji i stwierdzam, że umie sędziować. Mecz w Gdyni też oglądałem i dałbym mu, tzn. sędziemu Bednarkowi, bardzo wysoką ocenę. Nie zawsze należy z góry krytykować tylko dlatego, że czyjś rodzic pełni jakąś funkcję. Syn Michała Listkiewicza np. też jest bardzo dobrym sędzią liniowym w ekstraklasie. A w ogóle, jeżeli w domu żyje się piłką lub jakimś innym sportem, to dlaczego syn, czy córka nie mogą się wyróżniać?
2016-11-22 10:25:16
Kalosz
Tatuś prezes załatwił
2016-11-21 12:43:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny