wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Akahoshi strzela i wraca do formy

Piłka nożna. Akahoshi strzela i wraca do formy

Piłka nożna. Akahoshi strzela i wraca do formy
Data publikacji: 2016-07-19 12:50
Wywietleń: 1012 144780

30-letni Takafumi Akahoshi nie odczuwa już śladów po kontuzji i wydaje się wracać do wysokiej formy. Podczas wtorkowej gierki treningowej zdobył dwa efektowne gole. Skutecznością zaimponował również podczas niedzielnego sparringu w drużynie rezerw.

- Wiem, że w sparringu drużyny rezerw z Chemikiem Bydgoszcz zdobył dwa gole, ale wiem też, że rywal nie był zbyt wymagający - powiedział Kazimierz Moskal, trener Pogoni Szczecin.

Dla Akahoshiego występ w drużynie rezerw oznaczał pierwszy występ po kontuzji, z którą zmagał się podczas okresu przygotowawczego.

- Chcieliśmy, żeby Aka zaliczył tyle minut, na ile będzie miał sił po kontuzji, żeby swoje wybiegał, poczuł grę i rytm i cel został zrealizowany - kontynuuje K. Moskal. - Zagrał pełny mecz, co świadczy o tym, że dochodzi do pełnej sprawności. Spodziewałem się, że zaliczy 60, może 70 minut, ma duży głód gry.

Akahoshi również początek ubiegłego sezonu miał pechowy. Wtedy doznał kontuzji już w inauguracyjnym spotkaniu z Lechem w Poznaniu. Obecnie na swój debiut w nowym sezonie wciąż czeka.

- Nasz sposób grania może mu odpowiadać, na to liczymy, ale piłkarz musi być gotowy do gry na sto procent i musi nas przekonać podczas treningów. - ocenia K. Moskal. - Zobaczymy, co pokaże najbliższy tydzień i na ile Aka będzie gotowy, by nam pomóc. Na pewno wzmocni konkurencję i stworzy nowe pola działania. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi