środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Adamczuk dołączył do Hengera

Piłka nożna. Adamczuk dołączył do Hengera

Piłka nożna. Adamczuk dołączył do Hengera
Data publikacji: 2016-08-01 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-01 16:05
Wywietleń: 873 146608

18-letni obrońca Pogoni Szczecin Patryk Adamczuk został dodatkowo powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 21 (rocznik 1996 i 97). Tym samym dołączył do o rok starszego Adriana Hengera, bramkarza Pogoni Szczecin, który powołanie otrzymał już wcześniej.

Patryk Adamczuk jest synem obecnego prezesa Akademii Piłkarskiej Dariusza Adamczuka, który był wychowankiem klubu, a następnie reprezentantem Polski i srebrnym medalistą olimpijskim z Barcelony.

Patryk Adamczuk jest srebrnym medalistą tegorocznych mistrzostw Polski juniorów i jednocześnie kapitanem tej drużyny. Do zbliżającego się sezonu przygotowuje się z drużyną III-ligowych rezerw.

Nie jest to pierwsza przygoda z reprezentacją dla utalentowanego defensora Pogoni. Wiosną również został dowołany do reprezentacji juniorów, która w Holandii grała eliminacyjny turniej do mistrzostw Europy i przegrała rywalizację z Holandią.

Adamczuk w turnieju rozegranym w Holandii nie zagrał ani minuty, podstawowym zawodnikiem był natomiast jego rówieśnik i kolega z Pogoni Szczecin, Jakub Piotrowski. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje