wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Absolwent szczecińskiego gimnazjum w II lidze

Piłka nożna. Absolwent szczecińskiego gimnazjum w II lidze

Piłka nożna. Absolwent szczecińskiego gimnazjum w II lidze
Data publikacji: 2017-01-26 18:36
Wywietleń: 1298 206998

21-letni Krystian Kujawa zagra w rundzie wiosennej w II-ligowej Puszczy Niepołomice. Kujawa, to wychowanek Bałtyku Koszalin, absolwent piłkarskiego gimnazjum w Szczecinie przy ul. Hożej. To jedyny absolwent tego gimnazjum, który zadebiutował w ekstraklasie w innym klubie, niż Pogoń.

W wieku 16 lat postanowił wyjechać do Krakowa. Mieszkała tam jego siostra, która podjęła w tym mieście studia, a młody piłkarz znalazł ogłoszenie o naborze do drużyny juniorów w Wiśle Kraków. Pozytywnie przeszedł przez testy i trafił do drużyny Macieja Musiała – tego samego, który obecnie jest asystentem Kazimierza Moskala w Pogoni Szczecin.

Z obecnym szkoleniowcem Pogoni Kujawa też miał styczność. To właśnie obecny trener portowców wcielił 19-letniego piłkarza do pierwszej drużyny i pozwolił mu zadebiutować w pierwszym zespole, ale w meczu o puchar Polski z Ruchem Chorzów. W spotkaniu ekstraklasy wychowanek Bałtyku Koszalin zadebiutował przeciwko Pogoni Szczecin. Ostatni mecz roku 2015 zakończył się wygraną portowców 1:0.

Kujawa, to mistrz Polski juniorów z roku 2014, w ekstraklasie rozegrał dotąd dopiero dwa mecze, był w szerokiej kadrze Wisły Kraków, gdy trenerem był inny dobrze znany szczecińskim kibicom Dariusz Wdowczyk.

Być może Kujawa miałby dziś więcej meczów w ekstraklasie, gdyby nie kontuzja, jakiej doznał w okresie przygotowawczym minionego lata. Uraz wykluczył go z treningów na cztery tygodnie, piłkarz wrócił do zajęć, gdy zespół znajdował się w poważnym sportowym i egzystencjonalnym kryzysie. Klub z powodów finansowym wycofał z rozgrywek zespół rezerw, więc Kujawa miał praktycznie straconą rundę jesienną.

Wiosną będzie chciał się odbudować w II lidze, jest jeszcze przez pół roku młodzieżowcem, więc o miejsce w składzie powinno mu być łatwiej. Później z pewnością powalczy o powrót do Wisły. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi