Piłka nożna. 90 minut Golli, Grosicki z ławki

Data publikacji: 14 sierpnia 2016 r. 18:55
Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2016 r. 18:55

Nowy sezon piłkarski zainaugurował we francuskiej Ligue 1 wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki. Premiera dla reprezentanta Polski nie wypadła korzystnie.

Piłkarz rozpoczął mecz Nice – Rennes na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko już w 24 minucie gry. Zastąpił kontuzjowanego Chantome. Jego drużyna przegrała jednak w wyjazdowym pojedynku 0:1 (0:0) po gola Sarra (60).

Drugi mecz w sezonie rozegrał 24-letni Wojciech Golla i po raz drugi jego zespół zremisował. Tym razem jego Nijmegen zremisował na wyjeździe z Eagles 2:2 (1:0). Golla grał przez pełne 90 minut.

Sezon zainaugurowała również liga portugalska. Drużyna Maritimo przystąpiła do rozgrywek z 26-letnim Donaldem Djousse, ale były napastnik Pogoni Szczecin nie zdołał w pierwszym meczu swojej drużyny pokazać się na boisku. Cały wyjazdowy pojedynek ze Sportingiem w Lizbonie przesiedział na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał 0:2 (0:1).

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził w ostatniej serii spotkań amerykańskiej ligi MLS również Mekeil Williams. 26-letni były obrońca Pogoni Szczecin był do tej pory podstawowym zawodnikiem drużyny Colorado Rapids, ale na szlagierowe spotkanie z Los Angeles Galaxy nie znalazł się w wyjściowej jedenastce.

W drużynie rywala aż roiło się od gwiazd światowego formatu. Grali między innymi: Ashley Cole, Steven Gerrard, Nigel de Jong, czy Giovani dos Santos.