Strona główna > Sport > Piłka nożna. 5 goli Górzyńskiego

Piłka nożna. 5 goli Górzyńskiego

Data publikacji: 2016-04-30 21:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 802 131760

Juniorzy Pogoni Szczecin nie zwalniają tempa. Przed tygodniem zapewnili sobie awans do strefy medalowej, a w sobotę nie dali szans Górnikowi Zabrze gromiąc go 5:2 (4:0).

To był show w wykonaniu jednego piłkarza. 18-letni Michał Górzyński zdobył wszystkie gole. Pierwszego już w 1 minucie, natomiast dwa kolejne miał na koncie zaledwie po kwadransie. Cztery gole ustrzelił po niespełna pół godzinie, a pięć po nieco ponad godzinie.

Górzyński wzmocnił juniorów Pogoni w przerwie zimowej, ale przegrywał rywalizacji z będącym w wysokiej formie Gracjanem Jarochem. Wysoki i silny napastnik już w przerwie zimowej imponował dobrą skutecznością, ale były to tylko sparringi. W sobotę potwierdził, że ma duże możliwości strzeleckie i znakomity instynkt. Nie jest łatwo zdobyć pięć goli nawet w rywalizacji juniorów w konfrontacji z wymagającym rywalem.

18-letni Górzyński przez ostatnie 1,5 sezonu występował w III-ligowej Polonii Środa Wielkopolska, dla której rozegrał w dorosłej drużynie 19 spotkań i zdobył 2 gole. ©℗ (par)