niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 27 piłkarzy pojechało do Pogorzelicy

Piłka nożna. 27 piłkarzy pojechało do Pogorzelicy

Piłka nożna. 27 piłkarzy pojechało do Pogorzelicy
Data publikacji: 2017-10-04 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-04 13:32
Wywietleń: 884 294975

27 zawodników zabrał sztab trenerski na 3-dniowy obóz do ośrodka Sandra SPA w Pogorzelicy. Pogoń Szczecin nad morzem przebywać będzie do piątku. Dzień później zespół rozegra w Szczecinie mecz sparingowy z liderem I ligi, Chrobrym Głogów.

Trener Maciej Skorża w Pogorzelicy nie będzie mógł skorzystać z usług Spasa Deleva i Lashy Dvalego, powołanych do seniorskich reprezentacji swoich krajów. Na zgrupowaniach młodzieżowych i juniorskich kadr Polski przebywają z kolei m.in. Jakub Piotrowski, Sebastian Kowalczyk i Sebastian Walukiewicz. W ich miejsce nad morze z I drużyną pojadą młodzi zawodnicy, którym z bliska przyjrzy się sztab szkoleniowy.

- Będziemy mieli kilka dni, by zobaczyć ich w treningu - mówił po ostatnim ligowym meczu trener Maciej Skorża. - Ale też proszę pamiętać, że nie możemy skorzystać z wszystkich, których chcielibyśmy zabrać, ponieważ wyróżniający się młodzi zawodnicy również wyjeżdżają w tym czasie na zgrupowania reprezentacji swoich roczników.

Na zgrupowanie wyjedzie dość spora grupa młodzieży, która w meczach obecnego sezonu w zespołach III-ligowych rezerw i juniorów spisuje się znakomicie. Drużyna III-ligowych rezerw zajmuje obecnie 6 miejsce, w 9 meczach wywalczyła 17 punktów, natomiast juniorzy prowadzą w tabeli bez porażki na koncie, po 9 kolejkach tylko w jednym spotkaniu nie wygrali, prezentują się dojrzale i w porównaniu z poprzednim doskonałym sezonu widoczny jest u naszej piłkarskiej młodzieży kolejny wyraźny postęp.

Z kadrą pierwszego zespołu pojechali na zgrupowanie między innymi: Daniel Kusztan (18 lat), Szymon Jopek (18), Jędrzej Kujawa (19), Hubert Sadowski (17), Rafał Maćkowski (19), Patryk Paczuk (21), Damian Pawłowski (18) i Adrian Benedyczak (17). Nie dla wszystkich będzie to pierwszy kontakt z pierwszą drużyną.

Po raz pierwszy w dłuższych okresie czasu zaprezentują się trenerowi Skorży 17-latkowie: Hubert Sadowski i Adrian Benedyczak. Ten pierwszy jest rodowitym szczecinianinem, klasycznym wychowankiem, gra na pozycji środkowego obrońcy, to typ twardego, zdecydowanego defensora.

Benedyczak imponuje w ostatnim czasie formą strzelecką. W Centralnej Lidze Juniorów zdobył dotąd 10 goli, z czego 8 w trzech ostatnich spotkaniach rozegranych na przestrzeni 10 dni. To duży wyczyn biorąc pod uwagę nawet poziom juniorski.

Ogółem w kadrze trenera Skorży znajduje się obecnie pięciu juniorów, a trzech innych pojechało na zgrupowanie reprezentacji Polski. Średnia wieku drużyny, którą ma do dyspozycji szkoleniowiec wynosi 23,3 lata. (par)

Kadra na zgrupowanie w Pogorzelicy:

Bramkarze: Jakub Bursztyn, Adrian Henger, Daniel Kusztan, Łukasz Załuska.

Obrońcy: Jarosław Fojut, Szymon Jopek, Jędrzej Kujawa, Hubert Matynia, David Niepsuj, Ricardo Nunes, Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Hubert Sadowski,

Pomocnicy: Kamil Drygas, Dariusz Formella, Adam Gyurcso, Tomasz Hołota, Dawid Kort, Rafał Maćkowski, Rafał Murawski, Patryk Paczuk, Damian Pawłowski, Mate Tsintsadze.

Napastnicy: Adrian Benedyczak, Adam Frączczak, Marcin Listkowski, Łukasz Zwoliński.

Komentarze

sauna
Dziś się rozpakują, jutro pójdą na basen i saunę, a w piątek wrócą do Szczecina.
2017-10-04 13:23:04
obserwator
Zgrupowanie w tak luksusowym ośrodku dla tych kopaczy to lekka przesada. Oni powinni trenować najtańszym kosztem na kartoflisku lub łące na wsi. Ci Panowie potykają się o własne nogi zaliczając bolesne upadki i kontuzje. Nie potrafię strzelić do bramki przeciwnika sprzed linii bramkowej. Strata pieniędzy na takich nieudaczników.
2017-10-04 13:14:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi