Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. 14-latki z Pogoni grają o mistrzostwo Polski

Data publikacji: 18 sierpnia 2016 r. 21:52
Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2016 r. 00:13

W piątek rozpoczyna się w Łodzi piłkarski turniej dla chłopców z rocznika 2002. To są nieoficjalne mistrzostwa Polski dla 14-latków. W turnieju wystąpi 16 najlepszych drużyn z każdego województwa. Zespoły podzielone są na cztery grupy po cztery zespoły. Awans do ćwierćfinału uzyskają dwa najlepsze.

Pogoń trafiła do grupy z Jagiellonią Białystok, Wisłą Kraków i Stalą Mielec. Wydaje się, że najgroźniejszym zespołem powinna być Jagiellonia. Z tą drużyną młodzi portowcy zainaugurują rozgrywki grupowe. Z Wisłą Pogoń wygrała 3:0 w czerwcowym bardzo mocno obsadzonym turnieju rozegranym w Szczecinie.

Wszystkie grupowe spotkania rozegrane zostaną w piątek, a na sobotę przewidziano ćwierćfinały i półfinały, a finał na niedzielę. Zespoły grają w systemie 2 x 20 minut.

Pogoń Szczecin ma poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko. W ubiegłym roku chłopcy o rok starsi zostali mistrzami Polski. Później w turnieju międzynarodowym z udziałem zwycięzców krajowych rozgrywek Nike Cup zajęli drugie miejsce przed takimi zespołami jak: Spartak Moskwa, Szachtar Donieck, Mainz, Servette Genewa, czy Dinamo Zagrzeb.

Dwa lata temu młodzi portowcy z rocznika 2000 zostali wicemistrzami Polski. W finale przegrali z Legią Warszawa 1:2.
Również w obecnym roku Pogoń powinna liczyć się w walce o najwyższe trofea. W czerwcowym turnieju w Szczecinie dla 14-latków Pogoń pokonała między innymi w finale Legię Warszawa 2:1. ©℗ (par)