wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 13-latki gromią rywali

Piłka nożna. 13-latki gromią rywali

Piłka nożna. 13-latki gromią rywali
Data publikacji: 2016-10-25 14:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-28 13:18
Wywietleń: 2513 165574

Piłkarskie reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2003 i 2004 rozegrały kolejne spotkania w ramach piłkarskich rozgrywek makroregionalnych.

Tym razem nasze zespoły zmierzyły się ze swoimi rówieśnikami z Pomorskiego ZPN, którego składy oparte były na najlepsyzch piłkarzach Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Drużyna z rocznika 2004 zestawiona w bardzo eksperymentalnym składzie przegrała z Pomorskim ZZPN 0:2, natomiast o rok starsi chłopcy pokonali rywali zdecydowanie, bo aż 3:0. Zespół złożony był z piłkarzy Football Academy i Pogoni Szczecin, ich dominacja była bezdyskusyjna. Mogli wygrać wyżej, nie wykorzystali między innymi rzutu karnego.

Warto zauważyć, że chłopcy z rocznika 2003 pokonali w poprzednim spotkaniu Wielkopolski ZPN złożony głównie z piłkarzy Lecha Poznań aż 4:0.

W historii rozgrywek makroregionalnych nie zdarzyło się jeszcze, że młodzi szczecinianie wygrali dwa mecze z rzędu z bardzo silnymi i prężnie działającymi ośrodkami młodzieżowymi z Wielkopolski i Pomorza notując bilans bramkowy 7-0. Rocznik 2003 zapowiada się zatem bardzo obiecująco. ©℗ (par)

Komentarze

Mamuśka
Z tego, co pamiętam, to na konsultacjach powiatowych, które były w Policach w tym roku z rocznika 2004 nie było chłopców z Pogoni Szczecin. Z innych Szczecińskich klubów do kadry wojewódzkiej nie zostali powołani chłopcy, którzy byli na tych konsultacjach. W innych Szczecińskich klubach też jest dużo zdolnych chłopców i szkoda, że oni nie mają szansy zagrać w kadrze.
2016-10-28 12:46:32
Mamuśka
Z tego co pamiętam, to na konsultacjach powiatowych, które były w tym roku w Policach nie było żadnego chłopca z Pogoni Szczecin. Z chłopców, którzy byli z rocznika 2004 nikt nie został powołany do kadry wojewódzkiej. Szkoda, że inni utalentowani chłopcy z innych szczecińskich klubów i nie tylko nie mają takiej szansy.
2016-10-28 12:39:36
Do Pana Par
Jest naturalna rzecza , ze rodzice bezkrytycznie podchodzą do umiejetnosci swoich dzieci , czy Pana syn poradzil by sobie nie wiem nie mnie oceaniac. Na mecz z Pomorskim powolani byli także chłopcy z FASE , skrzydłowy z FASE nawet nie wyszedł na boisko , zglosil bol mięśnia. Cudowne uzdrowienie nastapilo 48 godzin później na meczu z Pogonia. Na reprezentacje spojrzmy szerzej , ta sama reprezentacja wygrala z Kuj-Pom 2:0 , ta sama reprezentacja zremisowala z Wielkopolska 3:3 , nadmienię, ze sędziowie uznali dwie bramki dla Wielkopolski , których nie było, niestety ale taki był poziom sedziowania. Sa to wyniki nie najgorsze. Jeszcze raz podkresle, ze trenerow ocenmy po zakończeniu eliminacji a nie w trakcie.
2016-10-28 09:33:40
par
Do DUMY POMORZA, byłem w Koszalinie na meczu razem z synem. Nie widziałem również finezji u zawodników Pogoni. Mój syn gra w Gwardii i spokojnie poradziłby sobie w takiej reprezentacji. U dzieci nie ma aż takiego przypadku. Trener wlodarczyk ma syna w Pogoni więc powołuje dużą ilość zawodników z tego klubu bo chce się "podlizać" trenerowi i rodzicom Dumy Pomorza. Pan żolik pcha syna mimo, że nie ma umiejetnosci aby grac w kadrze. Nie widziałem meczu Fase-Pogon i uważam, że wynik nie ma znaczenia. Ale pokazuje, że są tam wartościowi chłopcy skoro wygrywają z kadrą województwa, czyli Pogonią. Jedno jest pewne - dalej z naszą piłką jest źle.
2016-10-28 00:37:04
Master
Kadra to nie lokalny klub. Dobra drużyna nie oznacza, że poszczególni Chłopcy zagrają dobrze na wyższym poziomie w nowym zespole i silniejszym niż codzień rywalem. Ambicje są ważne ale obiektywizm, pokora najistotniejsza. Wygramy mecz i kadra polski albo Barcelona. Za 4 lata 90 procent tych wygranych zagra na PS 10 a nie w kadrze.
2016-10-27 21:34:00
Mama
Kiedy i gdzie będą testy do kadry 2004 rocznika ? Na stronie związku zachodnioporskiego nic nie ma na ten temat a trener mówi ze nigdy nikt jego nie informował i nie zapraszał na sprawdzenie. To możliwe by skład był uznaniowy ?
2016-10-27 21:19:28
Duma Pomorza
Real, Barcelona takze czasami przegrywaja z druzynami , ktorych nawet wytrawny kibic nie pamieta , ale to nie swiadczy o tym , ze reprezentacja Hiszpani ma skladadac sie z zawodnikow klubu , ktory jednorazowo wygral pojedynczy mecz.Analogicznie taka sytuacja zdarzyla sie w roczniku 2004 , jednorazowa wygrana z Pogonia 2004 niczego tu nie zmienia. Trenerow kadry rozliczylbym po zakonczeniu eliminacji do mistrzostw Polski a nie w trakcie. Z calym szacunkiem nie zauwazylem finezji w grze zawodnikow FASE podczas meczow kadry rocznika 2004 ZZPN ,smiem twierdzic , ze chlopcy z Pogoni byli wiodacy. Wszystkich rewolucjonistow prosze o dystans i zdrowy rosadek.
2016-10-27 21:14:09
Ja
Ilu dzieciaków dostało się do kadry z testów powiatowych ?
2016-10-27 21:10:08
Zainteresowany
Do tej pory z Kotwicy to było najwyżej 4 zawodników,i zawsze byli w mniejszości w stosunku do zawodników Pogoni i FASE,chociaż są mistrzem woj.zachodniopomorskiego w tym roczniku.
2016-10-27 21:06:38
Gość
Jakie testy, parametry są by grać w kadrze ? Ktoś wie ?Z tego co Państwo piszą to może być jakiś układ kolesiów ?
2016-10-27 21:05:14
Kris
Jedna wygrana z Pogonią nie czyni z was mistrzow...pokory troche!!
2016-10-27 21:02:26
Dna
Jakie są kryteria powołań do kadry ? Proszę o informację ?
2016-10-27 21:01:42
Rodzic FA
Dzisiaj odbył się mecz Football Academy 2004 - Pogoń 2004 Wynik FA 3:0 Pogoń. Trenerzy kadry ZZPN 04- Żolik i Włodarczyk nie dotarli i jak zwykle beda powoływać 10 z pogoni i 5 z Kotwicy a 3 z FA. Brawo wy! Do zwolnienia!
2016-10-27 16:44:13
zizi
Miło zauważyć,że nie tylko ja widzę dziwną zbieżność nazwisk trenerskich,selekcjonerskich i piłkarskich w roczniku 2004.Jeśli taka jest ta nowa myśl trenerska naszego województwa,to pogratulować :)Aaa,przepraszam ,to był przecież eksperyment:)Polegał na tym ,że do stałego już składu wrzucono 2chłopców,na których teraz można winę zrzucić za przegraną :)W tym roczniku niestety najlepsi chłopcy wciąż biegają po wiejskich boiskach, reszta gra np. w Berlinie.Niezła robota panowie selekcjonerzy.
2016-10-27 11:04:10
Dno trenerzy
Trenerzy Włodarczyk i Żolik powinni całą rodzine w swoim składzie umieścić . Synowie graj a chłopcy utalentowani siedzą na ławce albo nie są powołani. Z takimi trenerami z naszą piłką nigdy nie będzie dobrze.List do Bońka napisać niech wywali ten sztab trenerski i do d..y nakopać .
2016-10-26 23:27:44
zibi
Bo najlepsi chłopcy z tego rocznika biegają wciąż po wiejskich boiskach,na których nikt selekcjonerów i skautów na oczy nie widział :).Eksperymentalny skład-śmiechu warte.Wystarczy spojrzeć na nazwiska.Niektórebyły tam zawsze i zawsze będą.I ta propaganda sukcesu,jak za komuny.Przegrali,ale nagłówek jakby wygrali :)
2016-10-26 20:37:37
Czujny obserwator
Co do rocznika 2004 to nie dziwne,że tak to wygląda,jak gro chłopców jest powoływana bo ten zna tamtego,ten tamtego itp,synowie trenerów znajomych,parcie na to by promować Szczecin,a wielu dobrych młodych piłkarzy może pomarzyć o grze w tej kadrze bo nie ma kto ich "popchnąc"wyżej.I to nieprawda,że skład na ten mecz był skleciony na szybko,dwóch może trzech zawodników się zmieniło w porównaniu do poprzednich dwóch spotkań.W tym meczu byli o niebo słabsi,zero gry,zero pomysłu,chłopcy nie wiedzieli jak się poruszać po boisku itp.A największym skandalem było to,że chłopcy po meczu sami musieli znosić bramki ze stadionu!!!Gdzie był organizator?Czy ktoś pomyślał co by było gdy by taka bramka spadła komuś na nogę?Skandal!!!
2016-10-26 15:09:12
Vialle
Jak może być eksperymentalny skład 2004 na mecz z liderem tabeli oficjalnych mistrzostw Polski? Ze szkoły nie zwolnili? Z całym szacunkiem dla związku ale czy to oznacza, że owy rocznik jest wyjątkowo mało utalentowany w województwie? Nie ma ciekawych zawodników? Przeciez z szerokiej kadry można zaczerpnąć gdy ktoś się przeziębi czy buty ma za małe? Co to za zespół reprezentujący województwo na skalę makroregionu, który musi być eksperymentalny na mecz MP z liderem? Jakich liderów zabrakło a jeżeli nie to czemu służył eksperyment? Może czas na szerszą refleksję?
2016-10-26 13:09:00
Robi
Jeśli chodzi o rocznik 2004 to sugeruję selekcjonerom o rozwagę w dobieraniu składu. Wystarczy być na meczach ligowych tych ważnych ale i mniej ważnych. Może wówczas rozjaśni im się w głowach.
2016-10-26 12:10:58
OBSERWATOR
wypada zaznaczyć ,ze te druzyny skladają sie z pilkarzy wychowanych kiedys w POGONI PRAWOBRZEZE gdzie panuje wybitna myśl trenerska.
2016-10-26 10:30:40
Kepucz
No i pikobello
2016-10-25 23:19:22
Filip
Brawo Fase
2016-10-25 22:22:16
Obiektywny
Brawo Trenerzy Mateńko i Kłos !
2016-10-25 19:58:31