poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Nie tylko stadion

Nie tylko stadion

Nie tylko stadion
Data publikacji: 2015-08-13 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:12
Wywietleń: 1002 11665

Rozmowa z Piotrem Dykiertem - dyrektorem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim w Szczecinie

Jakie Szczecin ma względem sportu priorytety ? Jakie dyscypliny zamierza wspierać, jakie imprezy chce organizować, jakie obiekty buduje, bądź będzie budować ? O tych i innych sprawach rozmawiamy z dyrektorem Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim, Piotrem Dykiertem.

- W Szczecinie powstał basen o wymiarach olimpijskich, hala sportowa, z której korzystają nie tylko przedstawiciele gier zespołowych, ale też gimnastycy, przedstawiciele sztuk walki, powstaje hala do gimnastyki sportowej i hala z trzema kortami tenisowymi. Nie ma natomiast hali piłkarskiej, a nawet balonu. Późną jesienią i zimą setki, albo tysiące dzieci i młodzieży nie ma gdzie trenować. Czy to się wkrótce zmieni ?

- Obecnie przygotowywany jest projekt przebudowy stadionu piłkarskiego i jest to inwestycja największa i dla piłki nożnej priorytetowa. Jedno z boisk treningowych zostało wyposażone w oświetlenie, więc te warunki cały czas się poprawiają. W planie jest wymiana nawierzchni ze sztuczną murawą przy ul. Witkiewicza, gdzie zamierzamy podłączyć ogrzewanie. Nie przewidujemy jednak w najbliższym czasie budowy hali piłkarskiej, czy zamontowania balonu.

- Kiedy mają być ukończone wspomniane inwestycje ? Budowa hali gimnastycznej natrafiła na pierwsze problemy, a budowa hali tenisowej jeszcze się nie zaczęła ?

- Problemy przy budowie hali gimnastycznej spowodowane są nieprzewidzianymi okolicznościami, które powstały w trakcie realizacji inwestycji. Pierwotny termin zakładał zakończenie budowy jeszcze w przyszłym roku, ale już dziś wiemy, że będą opóźnienia. W kwestii budowy hali tenisowej ogłoszony został przetarg, a inwestycja ma być zakończona przed rozpoczęciem przyszłorocznego turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Takie są plany. ©℗ (p)

Cały wywiad czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi