wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Nasi wysoko

Nasi wysoko

Nasi wysoko
Data publikacji: 2016-08-14 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-14 20:53
Wywietleń: 1200 148643

Na jeziorze Dąbie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W regatach brało udział 48 chłopców i 24 dziewczęta w wieku do 13 lat. Chłopcy i dziewczęta startowali w osobnych grupach, a impreza przebiegała wyjątkowo sprawnie i w sympatycznej atmosferze. Organizatorem było Centrum Żeglarskie i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a patronem medialnym nasza redakcja.

W grupie chłopców bezkonkurencyjny był Zachariasz Tylkowski z ŻMKS Poznań, wygrywając cztery z ośmiu rozegranych wyścigów. Tuż za nim sklasyfikowano Jeremiego Dąbrowskiego z Centrum Żeglarskiego Szczecin, a na trzecim miejscu ponownie z Poznania, z JKW Jasia Witkowiaka. Kolejny szczeciński żeglarz Maciej Cękała z SEJK Pogoń był siódmy, chociaż dwukrotnie minął linię mety na pierwszym miejscu. Zaraz za nim na kolejnym miejscu uplasował się Michał Jaroszek z MKŻ OPTI Kamień Pomorski i na dziesiątym miejscu Tomasz Gajda - UKS Barnim Goleniów.

W klasyfikacji dziewcząt najlepiej żeglowała Hanna Burdziej z MKŻ OPTI Kamień Pomorski, wygrywając cztery z ośmiu wyścigów. Drugie miejsce i trzy zwycięstwa w wyścigach zajęła Joanna Kiełczewska z JK Wielkopolski, a trzecie Nawojka Ślusarska z KŻ Mewa. Na czwartym miejscu uplasowała się Dominika Sawicka z UKS Barbim Goleniów, a na dziewiątym Wiktoria Hałabaty z MKŻ OPTI Kamień Pomorski.

Tekst i fot. AG

Michał Biedalak z JKW Poznań (nr na żaglu 1645) w czołówce wyścigu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi