czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)

MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)

MMA. Zbliża się walka stulecia (FILM)
Data publikacji: 2015-11-17 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-18 08:36
Wywietleń: 1338 38211

31 letni Michał Materla przygotowuje się do historycznej walki z Mamedem Khalidovem. Szczeciński mistrz KSW w kategorii średniej nigdy nie ukrywał, że walka z Khalidovem jest trudna do zorganizowania ze względu na zażyłości, jakie łączą obu wojowników. Presja na zawodników była jednak tak duża, że obaj postanowili spełnić oczekiwania tysięcy fanów w naszym kraju.

Michał Materla stoczył dotąd 22 walki, z których zaledwie 4 przegrał. Jego rywal tych walk stoczył 30. Pojedynek, który po wielu latach spekulacji ekspertów i fanów wyłoni tego najlepszego odbędzie się 28 listopada w krakowskiej Tauron Arenie.

31-letni szczecinianin dzierży pas KSW nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy zwyciężył w pamiętnym boju Angolijczyka Jaya Silvę. Następnie reprezentant Berserkers Team Szczecin czterokrotnie bronił tytułu, zostawiając w pokonanym polu Rodneya Wallace’a, Kendalla Grove’a, ponownie Silvę oraz ostatnio na KSW 31 legendę polskiego MMA Tomasza Drwala.

Materla wyrobił sobie opinię najbardziej walecznego i najefektowniej walczącego zawodnika na krajowej scenie, zdobywając rekordową liczbę nagród za najlepsze walki w polskim MMA. Jego popularność jest porównywalna z najlepszymi i najbardziej medialnymi polskimi piłkarzami.

We wtorek szczeciński wojownik wystąpił w medialnym treningu demonstrując swoją formę i przygotowanie do walki 100 lecia, jak zgodnie uznano pojedynek z Khalidovem.

Cztery lata starszy Khalidov może się pochwalić serią dziewięciu zwycięstw w ringu i klatce Federacji KSW. Pochodzący z Czeczenii olsztynianin odprawiał przed czasem m.in. medalistę olimpijskiego w zapasach Matta Lindlanda, mistrza sportów uderzanych Melvina Manhoefa czy podobnie jak Materla doświadczonych Wallace’a i Grove’a.

Jedynym zawodnikiem, który nie dał się skończyć przed czasem reprezentantowi Berkutu Arrachion Olsztyn był na KSW 29 Amerykanin Brett Cooper, jednak w tym pojedynku Khalidov walczył z poważnym urazem kręgosłupa, który wyłączył go ze startów w pierwszej połowie 2015 roku.

Teraz gwiazdor KSW powraca do okrągłej klatki, by wreszcie zdobyć upragniony pas mistrzowski KSW w kategorii średniej. Rywala będzie miał najbardziej godnego z możliwych. ©℗ (par)

Zobacz oficjalny trailer walki Materli z Khalidovem.

 

Komentarze

Konrad
40 zł. za telewizyjny podgląd to chyba walka tysiąclecia.
2015-11-18 04:20:09
Transmisje LIVE na LIVELOOKER
Transmisje LIVE na LIVELOOKER
2015-11-17 19:13:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny