środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > MMA. Materla i Bedorf w Krakowie (FILMY)

MMA. Materla i Bedorf w Krakowie (FILMY)

MMA. Materla i Bedorf w Krakowie (FILMY)
Data publikacji: 2015-11-28 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 149 42807

31 letni Michał Materla stoczy w sobotni wieczór historyczną walkę z Mamedem Khalidovem. Szczeciński mistrz KSW w kategorii średniej nigdy nie ukrywał, że pojedynek z Khalidovem jest trudna do zorganizowania ze względu na zażyłości, jakie łączą obu wojowników. Presja na zawodników była jednak tak duża, że obaj postanowili spełnić oczekiwania tysięcy fanów w naszym kraju.

Michał Materla stoczył dotąd 22 walki, z których zaledwie 4 przegrał. Jego rywal tych walk stoczył 30. Pojedynek, który po wielu latach spekulacji ekspertów i fanów wyłoni tego najlepszego odbędzie się 28 listopada w krakowskiej Tauron Arenie.

Zobacz oficjalny trailer walki Michała Materli i Mameda Khalidova:

31-letni szczecinianin dzierży pas KSW nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy zwyciężył w pamiętnym boju Angolijczyka Jaya Silvę. Następnie reprezentant Berserkers Team Szczecin czterokrotnie bronił tytułu, zostawiając w pokonanym polu Rodneya Wallace’a, Kendalla Grove’a, ponownie Silvę oraz ostatnio na KSW 31 legendę polskiego MMA Tomasza Drwala.

Materla wyrobił sobie opinię najbardziej walecznego i najefektowniej walczącego zawodnika na krajowej scenie, zdobywając rekordową liczbę nagród za najlepsze walki w polskim MMA. Jego popularność jest porównywalna z najlepszymi i najbardziej medialnymi polskimi piłkarzami.

Zobacz, jak na Mameda Khalidova i Michała Materlę zareagowała londyńska publiczność:

Cztery lata starszy Khalidov może się pochwalić serią dziewięciu zwycięstw w ringu i klatce Federacji KSW. Pochodzący z Czeczenii olsztynianin odprawiał przed czasem m.in. medalistę olimpijskiego w zapasach Matta Lindlanda, mistrza sportów uderzanych Melvina Manhoefa czy podobnie jak Materla doświadczonych Wallace’a i Grove’a.

Jedynym zawodnikiem, który nie dał się skończyć przed czasem reprezentantowi Berkutu Arrachion Olsztyn był na KSW 29 Amerykanin Brett Cooper, jednak w tym pojedynku Khalidov walczył z poważnym urazem kręgosłupa, który wyłączył go ze startów w pierwszej połowie 2015 roku.

Zobacz oficjalną zapowiedź walki Karola Bedorfa z Michałem Kitą:

Teraz gwiazdor KSW powraca do okrągłej klatki, by wreszcie zdobyć upragniony pas mistrzowski KSW w kategorii średniej. Rywala będzie miał najbardziej godnego z możliwych.

Materla nie będzie jedynym szczecińskim zawodnikiem, który zaprezentuje się w krakowskiej Tauron Arena. Swój pojedynek stoczy też nie mniej popularny Karol Bedorf, mistrz KSW wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie Michał Kita. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny