wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena

MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena

MMA. Lewandowski szykuje się na Janssena
Data publikacji: 2016-07-13 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-13 12:33
Wywietleń: 746 143971

24 września we Frankfurcie nad Odrą Adam Lewandowski (bilans w MMA 6-1) z West Coast Team Świnoujście stoczy swoją ósmą walkę w zawodowym MMA. Tym razem przeciwnikiem Adama będzie niepokonany dotąd Stephan Janßen (5-0) z Kolonii, reprezentant teamu Wolfpack Cologne. Na gali IFO Europe 2 German vs. Poland szykuje się ciekawa walka.

Walkę stoczą w kategorii wagowej -73 kg. Pieczę nad przygotowaniami Adama sprawuje Marcin Rąbel, trener West Coast Team Świnoujście. Obydwaj spotykają się każdego rana, żeby pracować nad poszczególnymi elementami. Sparingi A. Lewandowski ma z kolegami ze swojego teamu. W planach ma jednak wyjazdy na sparingi do szczecińskiego Berserkers Teamu, żeby powalczyć pod okiem Piotra Bagińskiego.

Do tej pory spośród siedmiu walk A. Lewandowski stoczył trzy pojedynki w Niemczech i wszystkie wygrał. Ma więc doświadczenie w bojach na galach u naszych zachodnich sąsiadów. Atutem fightera West Coast Teamu jest parter. Adam posiada brązowy pas w brazylijskim jiu jitsu i ma wiele trofeów, również o randze międzynarodowej. Również w MMA - jeżeli już kończył walkę przed czasem - to poprzez poddanie przeciwnika technikami brazylijskiego jiu jitsu.

- Do tej pory nie udało mi się wygrać z przeciwnikiem poprzez nokaut lub nokaut techniczny. Pracuję nad stójką, ale nie ma znaczenia jak zwyciężam. Może to być wygrana decyzją sędziów po trzyrundowej batalii. Najważniejsze, żeby zwyciężać. Nieważne w jaki sposób - mówi „Kurierowi” A. Lewandowski.

Przeciwnik Adama też jest dobrym grapplerem. Jeżeli już kończył walkę przed czasem, to właśnie przez poddanie przeciwnika w parterze. Potrafi nieźle zdobywać pozycję w tej płaszczyźnie i kontrolować przeciwnika. Od Adama jest młodszy o rok (ma 24 lata), jest zdecydowanie wyższy (184 cm Janssena przy 175 cm fightera ze Świnoujścia - przyp. autora) i ma dłuższy zasiąg ramion oraz nóg. Grappler z West Coast Teamu nie raz jednak pokazał, że potrafi niwelować podczas walki lepsze warunki fizyczne przeciwników. Ciekawe jak walka będzie wyglądała, gdy obaj znajdą się w parterze… ©

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdjęciu: Adam Lewandowski podczas porannego sparingu w sali West Coast Team z trenerem Marcinem Rąblem. Bazowym stylem fightera ze Świnoujścia jest brazylijskie jiu jitsu, w którym posiada brązowy pas oraz zapasy, ale szlifuje też stójkę. Do tej pory wygrał sześć spośród sześciu walk, a tylko jedną przegrał. Ma też sporo tryumfów na zawodach brazylijskiego jiu jitsu oraz submission fighting. 

Komentarze

tatu
Jeżeli tatuaże są wyznacznikiem siły, to zwycięży buahahah.
2016-07-13 12:16:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi