poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Mistrzowski pas dla Włodarczyka?

Mistrzowski pas dla Włodarczyka?

Mistrzowski pas dla Włodarczyka?
Data publikacji: 2016-05-26 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-27 11:27
Wywietleń: 828 135461

W sobotę o godz. 19.30 w hali Azoty Arena odbędzie się gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night - Bad Boys, podczas której na ring powróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk. Jego rywalem będzie Niemiec Kai Kurzawa, a stawką potyczki - pas mistrzowski IBF Inter-Continental.

Walkę wieczoru o mistrzostwo świata poprzedzi pojedynek niepokonanego Michała Cieślaka, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Aleksandrem Kubichem. Publiczność powinna się też rozgrzać podczas walki Krzysztofa Zimnocha z urodzonym w Kazachstania Konstantinem Airichem.

W zawodowych szrankach wystąpi też dwóch szczecinian. Paweł Stępień skrzyżuje rękawice z silnie bijącym Niemcem Fabianem Raabem o przydomku Młot, a Tomasz Król zmierzy się z Jackiem Wyleżołem, z którym ma stare porachunki, więc emocji w tej walce nie może zabraknąć. Szczecinianin przygotowywał się do tego pojedynku pod trenerskim okiem ojce Edwarda Króla i sparował m. in. z pięściarzami z Danii.

Odbędą się też dwie walki boksu olimpijskiego, w których wystąpi dwóch mistrzów Polski z klubu BKS Skorpion Szczecin, a ich rywalami będą nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. W tych polsko-niemieckich potyczkach Arkadiusz Szwedowicz zmierzy się z Ibrahimem Bazuevem, a przeciwnikiem Tomasza Resóla będzie Younes Zarra.

Organizatorzy gali, prezydent miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z grupami boksu zawodowego Babilon Promotion i Sferis KnockOut Promotions, zapraszają do Azoty Areny na konferencję prasową (piątek, godz. 15) połączoną z oficjalną ceremonią ważenia (pół godziny później). Zarówno konferencja, jak i ważenie, będą otwarte dla kibiców.

Bilety na galę dostępne są na stronie www.ebilet.pl oraz w kasie hali. Bezpośrednią transmisję z zawodów (od godz.20) przeprowadzi stacja telewizyjna Polsat Sport. ©℗

(mij)

Na zdj.: Tomasz Król przygotowywał się do szczecińskiej gali pod okiem ojca

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

King22
Może Włodarczyk zarobi na alimenty.
2016-05-27 11:17:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi