środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > ME w lekkoatletyce. Dobry start naszych

ME w lekkoatletyce. Dobry start naszych

ME w lekkoatletyce. Dobry start naszych
Data publikacji: 2016-07-06 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-07 00:12
Wywietleń: 1204 143141

W Amsterdamie w środę rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Już pierwszego dnia swoje medalowe aspiracje potwierdził Krystian Zalewski (Barnim Goleniów), który w biegu na 3000 m z przeszkodami uzyskał drugi czas eliminacji (8.31,50). Do Francuza Mekhissi-Benabdada stracił zaledwie 0,09 sekundy.

Zalewski, który już dwukrotnie w tym sezonie uzyskał minimum olimpijskie, jest już pewny wyjazdu do Rio do Janeiro. W Amsterdamie zapowiada walkę o złoty medal.Przed dwoma laty na mistrzostwach Europy w Zurichu Zalewski zdobył srebrny krążek.

Na stadionie w Amsterdamie w eliminacjach konkursu tyczkarzy zaprezentował się także Piotr Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin o finał rywalizował z 26 innymi zawodnikami. Pokonanie poprzeczki na wysokości 5,35 dało mu miejsce w piątkowym finale tej konkurencji, w którym wystartują także dwaj inni Polacy Robart Sobera i Paweł Wojciechowski

Ze startu w biegu na 800 zrezygnowały dwie czołowe polskie biegaczki średniodystansowe Angelika Cichocka i Sofia Ennanoui (MKL Szczecin). Obie oszczędzały siły przed piątkowym startem na 1500 m - dystansie, na którym obie Polki walczą o potwierdzenie minimum olimpijskiego.

(woj)

Na zdjęciu:  Piotr Lisek w eliminacjach skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Fot. PAP/Adam Warżawa

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi