Strona główna > Sport > ME 2016. Padł pierwszy remis

ME 2016. Padł pierwszy remis

Data publikacji: 2016-06-11 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-12 14:22
Wywietleń: 533 138926

Drugiego dnia piłkarskich ME Anglia niespodziewanie zremisowała 1:1 z Rosją. Faworytami ostatniego sobotniego pojedynku byli Anglicy. Podopieczni trenera Roya Hodgsona jako jedyni w eliminacjach wygrali wszystkie 10 spotkań, a do tego z imponującym bilansem bramek 31-3.

W pierwszej połowie jednak żadnej drużynie nie udało się strzelić gola, choć Anglicy mieli zdecydowaną przewagę i kilka wyśmienitych okazji. Od początku drugiej połowy tempo meczu trochę spadło, powoli zaczęło dawać znać o sobie zmęczenie. I dopiero w 73 minucie na trybunach rozległ się okrzyk radości, gdy piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił dla Anglii Eric Dier.

Ożyły trybuny, wielu mocno zmęczonych całodniowym pobytem w Marsylii kibiców z Wysp nagle odzyskało siły, zaczęli dopingować swój zespół do dalszej walki. Ale tym razem, szczęście Anglików opuściło. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, po błędzie angielskich obrońców, Wasilij Bierezucki strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Totalnie zaskoczonym Anglikom zabrakło już czasu, aby pomyśleć o zdobyciu drugiej, zwycięskiej bramki. Dla nich remis 1:1 to... porażka.

Przed meczem nie "popisali" się kibice obu drużyn. Doszło do poważnych bójek na terenie Starego Portu w Marsylii. Pięciu fanów zostało rannych, a jeden z nich doznał zawału serca i był reanimowany. Policja zatrzymała sześciu najbardziej krewkich. Aby uspokoić zwaśnione strony, użyto gazów łzawiących i armatek wodnych. To już był drugi dzień zajść z udziałem niesportowo zachowujących się kibiców z Wysp. W piątek (10 czerwca) bili się bowiem w tym mieście z fanami "Trójkolorowych".

Prefekt policji w Marsylii zapowiedział, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, do zapewnienia spokoju zostaną użyte ostrzejsze środki przymusu. (pap)