niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > ME 2016. Kontuzja Szczęsnego

ME 2016. Kontuzja Szczęsnego

ME 2016. Kontuzja Szczęsnego
Data publikacji: 2016-06-13 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-13 19:55
Wywietleń: 994 139156

Adam Nawałka odwołał w poniedziałek (13 czerwca) trening reprezentacji Polski na stadionie Stade Moreau-Defarges. Zamiast tego przeprowadził zajęcia w siłowni w hotelu w La Baule. Po niedzielnym meczu z Irlandią Północą (1:0), pierwszym w historii polskiego futbolu zwycięskim na mistrzostwach Europy, największym zmartwieniem selekcjonera kadry jest kontuzja Wojciecha Szczęsnego.

- Sytuacja zdrowotna po niedzielnym meczu w Nicei wygląda dobrze, z jednym wyjątkiem. Mam na myśli Wojciecha Szczęsnego. Nie chodzi wcale o jego zderzenie z Łukaszem Piszczkiem w końcówce meczu, ale sytuację z pierwszej połowy, wówczas Kyle Lafferty wpadł na naszego bramkarza. To silne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda. Kliniczne badania wykazały, że pojawił się duży obrzęk uda, silny ból. Możliwe, że Wojtek nie zagra w czwartek, ale nie chcę tego teraz wyrokować - poinformował w poniedziałek lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

Przebywający w La Baule polscy piłkarze odpoczywali po niedzielnym meczu z Irlandią Północną. Poniedziałek był dla nich najspokojniejszym dniem podczas Euro 2016. Oprócz odpoczynku i zajęć na siłowni kadrowicze w analizowali też wstępnie tego dnia grę swoich najbliższych rywali w grupie C - Niemców (16 czerwca w podparyskim Saint-Denis). Oglądali również m.in. mecz grupy D Hiszpania - Czechy (1:0), prowadzony przez polskiego sędziego Szymona Marciniaka. (pap)

 

Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny podczas meczu Polska - Irlandia Północna

Fot. PAP

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi