niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Ligowa niedziela. Baltica i Pogoń 04 grają o mistrzostwo

Ligowa niedziela. Baltica i Pogoń 04 grają o mistrzostwo

Ligowa niedziela. Baltica i Pogoń 04 grają o mistrzostwo
Data publikacji: 2016-05-15 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-15 12:45
Wywietleń: 572 133678

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica i futsaliści Pogoni 04 grają w niedzielę o to, by pozostać w grze o mistrzostwo Polski. Porażki oznaczać będą, że tytuł trafi w ręce rywali.

Superliga piłkarek ręcznych

15.00: Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica przegrały w sobotę z obrończyniami tytułu bardzo wyraźnie i w rywalizacji play off Selgors prowadzi 2-1. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Już w niedzielę zatem w Lublinie mogą zatem zostać rozdane złote i srebrne medale. 

Jeśli jednak niedzielny mecz w Lublinie nie przyniesie rozstrzygnięcia losy mistrzostwa Polski wyjaśnią się w środę w Azoty Arenie w Szczecinie.

Ekstraklasa futsalu

18.00: Gatta Zduńska Wola – Pogoń ’04 Szczecin

Do zdobycia mistrzostwa Polski rywalom szczecinian brakuje już zaledwie jednego zwycięstwa. Przed tygodniem bezproblemowo – 0:2 – wygrali z Pogonią ’04 w Azoty Arenie, mają więc zamiar już w niedzielę świętować tytuł.

Jednak granatowo-bordowi chcą pokrzyżować przeciwnikom plany i wrócić na kolejny mecz do grodu Gryfa – musieliby dwukrotnie okazać się lepsi od gospodarzy. 

I liga siatkarzy

18.00: Ślepsk Suwałki – Espadon Szczecin

Dla obu drużyn będzie to ostatni akcent pierwszoligowego sezonu. Siatkarze Espadonu walczą już tylko o brązowy medal rozgrywek. W pierwszym meczu przed własną publicznością szczecinianie przegrali 2:3, ale o trzecim miejscu w rozgrywkach zadecyduje bilans dwumeczu.

Wynik spotkania nie będzie miał żadnego wpływu na starania Espadonu o występy w Plus Lidze w kolejnym sezonie. O tym, czy szczecińska drużyna zagra w siatkarskiej elicie w nowym sezonie, zadecyduje Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej na przełomie maja i czerwca. ©℗ (kol, woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi