Lekkoatletyka. Złoto Małachowskiego, srebro Hoffmanna

Data publikacji: 2016-07-10 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-10 10:05
Wywietleń: 872 143528

W sobotę na mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Amsterdamie, Polacy zdobyli dwa medale.

Złoto w rzucie dyskiem wywalczył Piotr Małachowski, który uzyskał wynik 67,06 m. W  trójskoku wicemistrzem Europy został Karol Hoffmann, syn rekordzisty Polski  w tej konkurencji Zdzisława Hoffmanna.  Wynik 17.16 m to jego nowy rekord życiowy i trzeci rezultat w historii polskiego trójskoku.

Kilka medalowych szans polscy lekkoatleci będę mieli także w ostatnim dniu zawodów. Największe nadzieje na złoto są wiązane ze startem mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka.

W niedzielę popołudniu o pierwszy w karierze medal seniorskich mistrzostw Europy powalczy m.in. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), która do finału 1500 metrów dostała się z trzecim czasem eliminacji. ©℗

(woj)

Na zdjęciu: Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), w niedzielne popołudnie powalczy o pierwszy w karierze medal seniorskich mistrzostw Europy na dystansie 1500 m.