niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami

Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami

Lekkoatletyka. Z Sofią Ennaoui i ... hydrantami
Data publikacji: 2017-08-27 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-27 08:58
Wywietleń: 1208 289824

W niedzielę o godz. 9 na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II nastąpi start do 38. PKO Półmaratonu Szczecin, a zawodnicy pobiegną w kierunku Wałów Chrobrego, by powrócić do Parku Kasprowicza, a na dalszy ciąg rywalizacji udać się na uliczki Pogodna.

Meta umiejscowiona została w miejscu startu. Część sportowców wystartuje zaś na krótszym dystansie, bo 10-kilometrowym.

Do półmaratonu zgłosiło się blisko 2,5 tys chetnych, a do „dziesiątki" - blisko tysiąc biegaczy, więc jeśli dodać do tego 600 najmłodszych piratów, to będziemy mieli blisko 4 tysiące startujących. Obsada imprezy, nad którą patronat medialny sprawuje „Kurier Szczeciński", jest międzynarodowa.

Żołnierze i sympatycy wojska wystartują by uczcić poległych w kraju i na misjach bohaterów z 12. Brygady Zmechanizowanej. Biegowa impreza będzie też miała akcenty charytatywne i organizowana będzie pomoc dla 16-letniego Mikołaja i 8-letniego Kuby. 

Podobnie jak przed rokiem spragnieni biegacze będą pić wodę prosto z hydrantów, a sześć takich stanowisk będzie na trasie, zaś siódme na Jasnych Błoniach. Dzięki ZWiK-owi, który mocno wspiera naszą imprezę, nie musimy się wstydzić jakości wody w grodzie Gryfa...

Ambasadorką biegu jest lekkoatletka MKL-u Szczecin Sofia Ennaoui, uczestniczka niedawnych MŚ w Londynie, finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, brązowa medalistka halowych ME, wicemistrzyni Europy do lat 20 i 23 oraz mistrzyni Europy do lat 23 w przełajach.

Przed tygodniem na konferencji prasowej poinformowała, że z uwagi na niedzielny start w Berlinie, podczas półmaratonu w grodzie Gryfa obecna będzie tylko duchem.

Plany się jednak zmieniły - jak nas poinformował dyrektor biegu Marcin Paprocki - a Sofia Ennaoui postanowiła wcześniej zakończyć tegoroczny sezon startowy i na 99 procent w niedzielę będzie w Szczecinie.©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi