poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie

Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie

Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie
Data publikacji: 2017-08-05 17:09
Wywietleń: 618 287065

- Tyczki Piotrka Liska są już w Londynie, jadą właśnie na stadion – poinformował kierownik polskiej reprezentacji startującej w mistrzostwach świata Piotr Długosielski. Sprzęt nie przyjechał razem z zawodnikami, co wywołało spore zdenerwowanie.

- Panował trochę informacyjny chaos. Nie wiedzieliśmy, gdzie jest sprzęt, trudno było cokolwiek ustalić. Faktem było, że nie przyleciał razem z zawodnikami. Został zapakowany na późniejszy samolot, ale na lotnisku Heathrow twierdzono, że ich nie ma – powiedział Długosielski.

Kierownictwo polskiej ekipy wysłało na lotnisko wolontariuszkę, która swoimi kanałami próbowała ustalić, co się stało. Oprócz tyczek zgubiono także oszczepy Marceliny Witek.

- Lotnisko w Londynie jest potężne i po prostu gdzieś sprzęt zaginął. Na szczęście wszystko jest. Nawet poprosiłem wolontariuszkę, żeby przysłała mi zdjęcie, że na pewno wszystko jest w porządku, bo chciałem mieć pewność – dodał Długosielski, niegdyś znakomity biegacz na 400 m.

Eliminacje skoku o tyczce odbędą się w niedzielę. Po raz drugi w tym sezonie szczeciński tyczkarz stracił sprzęt na lotnisku.

- Jestem w szoku, że coś takiego znowu nam się zdarza. Najpierw sprzęt nie wrócił z mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Czekaliśmy na nie ponad dwa tygodnie i teraz znowu. Nie rozumiem, w czym jest problem, skoro to jest lot bez przesiadek! Tyczki to nie jest mała walizka, więc nie mieści mi się w głowie, jak można coś takiego zgubić – powiedział wcześniej Lisek. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Polscy tyczkarze są w formie, która powinna dać im nie tylko finał, ale i walkę o medale. Kwalifikacje odbędą się w niedzielę o godz. 11.40 czasu polskiego. By dostać się do finału, należy skoczyć 5,75. Liderem światowej tabeli jest Amerykanin Sam Kendricks (6,00), drugi jest Wojciechowski, który wynikiem 5,93 poprawił w tym sezonie rekord Polski na stadionie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi