środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie

Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie

Lekkoatletyka. Tyczki Liska już w Londynie
Data publikacji: 2017-08-05 17:09
Wywietleń: 711 287065

- Tyczki Piotrka Liska są już w Londynie, jadą właśnie na stadion – poinformował kierownik polskiej reprezentacji startującej w mistrzostwach świata Piotr Długosielski. Sprzęt nie przyjechał razem z zawodnikami, co wywołało spore zdenerwowanie.

- Panował trochę informacyjny chaos. Nie wiedzieliśmy, gdzie jest sprzęt, trudno było cokolwiek ustalić. Faktem było, że nie przyleciał razem z zawodnikami. Został zapakowany na późniejszy samolot, ale na lotnisku Heathrow twierdzono, że ich nie ma – powiedział Długosielski.

Kierownictwo polskiej ekipy wysłało na lotnisko wolontariuszkę, która swoimi kanałami próbowała ustalić, co się stało. Oprócz tyczek zgubiono także oszczepy Marceliny Witek.

- Lotnisko w Londynie jest potężne i po prostu gdzieś sprzęt zaginął. Na szczęście wszystko jest. Nawet poprosiłem wolontariuszkę, żeby przysłała mi zdjęcie, że na pewno wszystko jest w porządku, bo chciałem mieć pewność – dodał Długosielski, niegdyś znakomity biegacz na 400 m.

Eliminacje skoku o tyczce odbędą się w niedzielę. Po raz drugi w tym sezonie szczeciński tyczkarz stracił sprzęt na lotnisku.

- Jestem w szoku, że coś takiego znowu nam się zdarza. Najpierw sprzęt nie wrócił z mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Czekaliśmy na nie ponad dwa tygodnie i teraz znowu. Nie rozumiem, w czym jest problem, skoro to jest lot bez przesiadek! Tyczki to nie jest mała walizka, więc nie mieści mi się w głowie, jak można coś takiego zgubić – powiedział wcześniej Lisek. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Polscy tyczkarze są w formie, która powinna dać im nie tylko finał, ale i walkę o medale. Kwalifikacje odbędą się w niedzielę o godz. 11.40 czasu polskiego. By dostać się do finału, należy skoczyć 5,75. Liderem światowej tabeli jest Amerykanin Sam Kendricks (6,00), drugi jest Wojciechowski, który wynikiem 5,93 poprawił w tym sezonie rekord Polski na stadionie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy