Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Sześcioro mistrzów Europy

Data publikacji: 10 lipca 2016 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2016 r. 14:07

Sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy – to dorobek medalowy polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy, jakie zakończyły się w niedzielę w Amsterdamie. Tymi zdobyczami reprezentanci naszego kraju zapewnili sobie najwyższą lokatę w klasyfikacji medalowej zawodów.

Mistrzami zostali Anita Włodarczyk (rzut młotem - 78,14 m), Robert Sobera (skok o tyczce - 5,60 m ), Piotr Małachowski (rzut dyskiem - 67,06 ), Angelika Cichocka w biegu na 1500 m, Paweł Fajdek w rzucie młotem (80,93 m ), Adam Kszczot w biegu na 800 m.  Wicemistrzami Karol Hoffmann w trójskoku, który jako trzeci Polak w historii przekroczył 17 metrów (17,16 m), Joanna Linkiewicz w biegu na 400 m przez płotki, Michał Haratyk w pchnięciu kulą (21,19 m), Marcin Lewandowski w biegu na 800 m i sztafeta 4X400 m ( Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko). Najniższy stopień podium wywalczył w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

Medalu w Amsterdamie nie udało się zdobyć żadnemu z  zachodniopomorskich lekkoatletów. W niedzielnym finale biegu na 1500 m, który wygrała Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui z MKL Szczecin zajęła siódme miejsce. ©℗