czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem

Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem

Lekkoatletyka. Spotkanie z ambasadorem
Data publikacji: 2017-03-05 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-05 11:53
Wywietleń: 112 220935

Medaliści trwających obecnie w Belgradzie lekkoatletycznych mistrzostw Europy: Sofia Ennaoui z MKL Szczecin i urodzony w Szczecinie wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski spotkali się wraz z innymi reprezentantami Polski w niedzielę w Belgradzie z przedstawicielami ambasady RP. Sportowcy podarowali koszulkę z autografami.

- My jesteśmy tutaj do pomocy, a to wy okazaliście się prawdziwymi ambasadorami naszego kraju w Serbii. Czujemy dumę. To dla nas zaszczyt, że możemy spotkać się z tak wybitnymi sportowcami. Kibice w Belgradzie bardzo lubią Polaków, bo jest niepisane porozumienie między fanami sportu w obu krajach - powiedział podczas kameralnego spotkania w hotelu dyplomata.

Zastępca ambasadora rozmawiał m.in. z prezesem PZLA Henrykiem Olszewski, sekretarzem generalnym polskiej federacji Pawłem Olszańskim oraz medalistami europejskiego czempionatu: Sofią Ennaoui i Marcinem Lewandowskim. Oprócz rozmów sportowych, podczas spotkania poruszano tematy związane z bieżącą sytuacją w Serbii i krajach ościennych.

- To miłe zaskoczenie, że ambasador zechciał się spotkać ze wszystkim polskimi medalistami. Nie zrobił tego w sposób oficjalny, ale przyjechał do hotelu ze swoimi najbliższymi. Obiecał, że będzie kibicował naszym reprezentantom w Kombank Arenie podczas niedzielnej sesji popołudniowej i z wielką chęcią wysłucha Mazurka Dąbrowskiego, gdy będę stawał na najwyższym stopniu podium - wspomniał Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i mistrz Europy w biegu na 1500 m.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi