wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Rekordowy memoriał (galeria)

Lekkoatletyka. Rekordowy memoriał (galeria)

Lekkoatletyka. Rekordowy memoriał (galeria)
Data publikacji: 2015-08-09 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-10 14:03
Wywietleń: 88 8956

W Szczecinie odbył się lekkoatletyczny memoriał Janusza Kusocińskiego. Bohaterem zmagań był Paweł Fajdek, który oczywiście wygrał konkurs rzutu młotem, ale nawet dwukrotnie poprawiał rekord Polski. W pierwszej próbie posłał młot na odległość 83, 83, a w drugiej o 10 centymetrów dalej.

Nowy rekord Polski jest dziesiątym światowym wynikiem w historii tej dyscypliny sportu. W tym roku 26-letni Fajdek jest bezkonkurencyjny. Ma aż jedenaście wyników ponad 80 m. Za nim jest mistrz olimpijski z Londynu (2012) 33-letni Węgier Krisztian Pars, który tydzień temu uzyskał we Władysławowie odległość „tylko" 79,91.

- Nie spodziewałem się dwóch tak udanych rzutów - powiedział po konkursie mistrz świata z Moskwy sprzed dwóch lat. - Ten konkurs jest rzeczywiście bardzo nietypowy. Jechałem do Szczecina w dużym upale, po drodze naprawiałem samochód, w dniu zawodów spałem do godziny 14, dwie godziny później zjadłem śniadanie, pojechałem na stadion i rzuciłem dwa razy powyżej rekordu Polski.

Licznie zebrana widownia mogła cieszyć się ze zwycięstw zawodników z naszych klubów. Piotr Lisek wynikiem 5,72 wygrał konkurs skoku o tyczce, natomiast pochodząca z Lipian Sofia Ennaoui triumfowała na dystansie 1500 m.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Tradycyjnie już ze swojego występu nie był zadowolony dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski. W konkursie pchnięcia kulą nie zdołał co prawda przekroczyć granicy 21 metrów, ale jego wygrana nie była zagrożona.

- Te moje pchnięcia nie miały odpowiedniej mocy, ani dynamiki - mówi po konkursie T. Majewski. - Nie wiem, czego można się spodziewać po moim występie na mistrzostwach świata w Pekinie.

Najwięcej emocji wzbudzał występ rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk. 30 - letnia zawodniczka tym razem nie rzucała młotem tak daleko, jak przed tygodniem, ale zdołała zwyciężyć i pokonać swoją odwieczną rywalkę Betty Heidler z Niemiec. ©℗ (par)

Podpid pod zdjęcie: Paweł Fajdek dwukrotnie poprawiał rekord Polski.

 Fot. R. Pakieser

 

Lekkoatletyka. Rekordowy memoriał (galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi