poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości

Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości

Lekkoatletyka. Memoriał pełen znakomitości
Data publikacji: 2017-06-06 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 17:38
Wywietleń: 1471 266907

Plejada gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki wystąpi w w sobotę w Szczecinie na mityngu Janusza Kusocińskiego. W większości konkurencji zaprezentują się medaliści najważniejszych imprez światowych.

Na starcie staną mistrzowie olimpijscy, rekordziści świata i Polski, a wśród nich Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

- To będzie święto lekkoatletyki. Od paru lat nasi reprezentanci zdobywają medale na wielkich imprezach i są prawdziwymi światowymi gwiazdami. Trudno mi obiektywnie polecić którąkolwiek z konkurencji. Osobiście z wielkim zainteresowaniem śledzić będą konkurs skoku o tyczce i rywalizację kulomiotów - mówi wieceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

W konkursie skoku o tyczce zaprezentują się dwaj najlepsi polscy zawodnicy - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Pierwszy reprezentujący OSOT Szczecin jest aktualnym halowym mistrzem Europy i rekordzistą kraju.

Na początku lutego podczas zawodów w Poczdamie, jako pierwszy Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,00. W tegorocznych pierwszych startach uzyskując 5,81 i 5,70 potwierdził wysoką formę.

Tak wysoko jeszcze skecze Paweł Wojciechowski, ale tytuł mistrza świata sprzed sześciu lat i brąz na tegorocznych halowych mistrzostwach Europy są najlepszą wizytówką tyczkarza. Polakom szyki spróbuje pokrzyżować halowy mistrz świata Grek Konstantinos Filippidis.

- Liczę, że podczas memoriału Janusza Kusocińskiego kolejni zawodnicy uzyskają minima na mistrzostwa świata w Londynie, a być może będziemy świadkami rekordów Polski. Jednym z moich kandydatów jest Damian Czykier, który w Bydgoszczy przy niesprzyjających warunkach uzyskał na 100 m przez płotki czas 13.26 - minimalnie gorszy od rekordu Polski. Pasjonująco zapowiada się bieg panów na 800 m, bo jak na bieżni rywalizują Adam Kszczot i Marcin Lewandowski to zawsze iskrzy - komentuje Sebastian Chmara.

Ostra rywalizacja zapowiada się także na dystansie 400 m pań, na którym o zwycięstwo rywalizować będą cztery członkinie złotej sztafety z ostatnich halowych mistrzostw Europy.Na starcie biegu na 1500 m stanie wschodząca szczecińska gwiazda LA, medalistka halowych ME Sofia Ennaoui.

Rewanżem za igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro będzie konkurs pchnięcia kulą. Wielki przegrany z Brazylii Paweł Fajdek zmierzy się w na stadionie przy ul. Litewskiej z mistrzem olimpijskim Dishodem Nazarovem i brązowym medalistą igrzysk Wojciechem Nowickim.

 Na deser pozostanie rywalizacji młociarzy i młociarek w konkursie zaliczanym do IAAF Hammer Throw Challenge. Rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk zmierzy się w nim m.in z Niemkami Hitchon i Klaas.

W rywalizacji panów odwieczny rywal Tomasza Majewskiego Niemiec David Storl tym razem rzuci rękawicę Konradowi Bukowieckiemu i Michałowi Haratykowi.

Bilety na sobotni memoriał Kusocińskiego (początek godz. 13.30)są do nabycia w kasach Floating Areny i na stadionie przy ul. Litewskiej. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi