sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Memoriał Kusocińskiego to małe MP (ROZMOWA)

Lekkoatletyka. Memoriał Kusocińskiego to małe MP (ROZMOWA)

Lekkoatletyka. Memoriał Kusocińskiego to małe MP (ROZMOWA)
Data publikacji: 2017-06-10 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-10 08:52
Wywietleń: 1635 268391

Rozmowa z Piotrem Liskiem, tyczkarzem OSOT Szczecin

Konkurs skoku tyczce z udziałem halowego mistrza Europy i rekordzisty Polski Piotra Liska oraz byłego mistrza świata Pawła Wojciechowskiego będzie jedną z ciekawszych konkurencji sobotniego memoriału Janusza Kusocińskiego. Rywalizacja tyczkarzy rozpocznie się o godz. 16.35, równolegle z konkursu rzutu młotem kobiet z udziałem rekordzistki świata Anity Włodarczyk.

– Ma pan za sobą w sezonie letnim trzy konkursy. Jest pan zadowolony z uzyskanych w nich rezultatów?

– Nie licząc jednego startu, w którym nie zaliczyłem żadnej wysokości, to nie było najgorzej. Zrobiłem minimum na mistrzostwa świat i później je powtórzyłem, ale po sezonie zimowym wysokość 5,70 nie jest już taką, która by mnie satysfakcjonowała.

– Na jak wysokie skakanie w sobotnim memoriale Kusocińskiego jest pan przygotowany?

– Myślę, że każdy wynik powyżej 5,80 będzie dobry. To zawsze jest wysokość, który cieszy, ale wiele będzie zależało od warunków m.in. wiatru. Do startu w memoriale przygotowywałem się, jak do mistrzostw Polski. Bo dla mnie to wyjątkowy mityng, takie małe mistrzostwa Polski. Wystąpię przed szczecińską publicznością i licznymi znajomymi. Zależy mi, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

– Uzyskany w lutym rekord Polski (6.00) wciąż budzi uznanie w lekkoatletycznym świecie. Kiedy uda się ponownie pokonać magiczną barierę 6 metrów?

– Zawsze powtarzam, że łatwiej jest pierwszy raz skoczyć tak wysoko, a o wiele trudniej powtórzyć ten wynik i ustabilizować formę na tym poziomie. Cały czas pracuję na treningach, żeby kolejny raz złamać 6 metrów.

Rozmawiał Wojciech TACZALSKI

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi