poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi

Lekkoatletyka. Lisek wystąpi w Łodzi
Data publikacji: 2017-02-09 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 18:10
Wywietleń: 566 212303

Szczeciński tyczkarz Piotr Lisek, pierwszy Polak, który skoczył o tyczce 6 metrów, wystąpi 16 lutego w mityngu Orlen Cup w Łodzi. W Atlas Arenie zaprezentują się także inni czołowi w kraju lekkoatleci, którzy będą rywalizowali z mistrzami świata i Europy.

W czwartek organizatorzy zawodów poinformowali o obsadzie siedmiu konkurencji.

- Cel mieliśmy jeden - ściągnąć najlepszych na świecie zawodników. Myślę, że ta sztuka nam się udała – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

Jednym z liderów sezonu jest Lisek. Zawodnik OSOT Szczecin w minioną sobotę w Poczdamie wynikiem 6,00 m poprawił absolutny rekord Polski.

- Chciałbym, żeby Piotrek ponownie zaatakował tę niebotyczną wysokość, a może i 6,01. Rywalizacja w Łodzi zapowiada się wielce ciekawie, bo w bardzo dobrej formie jest również Paweł Wojciechowski. Obaj szykują się do halowych mistrzostw Europy. Ich przeciwnikiem będzie m.in. halowy mistrz świata z Sopotu z 2014 roku Grek Konstandinos Filippidis – dodał Chmara.

Mityng odbędzie się w Łodzi po raz trzeci. Przez dwa minione lata Atlas Arena była gospodarzem Pedro's Cup. W tym roku tytularnego sponsora zastąpił Orlen.

Łódzki mityng będzie jedną z trzech imprez zaliczanych do Orlen Mityng Tour, w którym na wzór Diamentowej Ligi, będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach. Cykl rozpocznie Copernicus Cup w piątek w Toruniu, a zakończą go w tym samy obiekcie mistrzostwa kraju (18-19 lutego). (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi