wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem

Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem

Lekkoatletyka. Lisek w Pekinie z nowym trenerem
Data publikacji: 2015-08-20 19:53
Wywietleń: 839 13281

Skok o tyczce to zawsze loteria – mówią eksperci. Pokazała to historia, kiedy po złoto mistrzostw świata nie sięgali faworyci. Na to też liczy w Pekinie 23 – letni zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek. W stolicy Chin może być wielka radość, ale i… duży zawód.

Szczecinianin przyleciał do Pekinu z wielkimi nadziejami. U niego w tym sezonie doszło do rewolucji. Po kłótni z wieloletnim trenerem Wiaczesławem Kaliniczenko, postanowił nawiązać współpracę z mało znanym Marcinem Szczepańskim.

- Nie chcę wchodzić w żadne szczegóły, ale nie rozstaliśmy się w boju. Załatwiliśmy wszystko jak dżentelmeni. Po prostu nasze charaktery są chyba zbyt podobne i nie wyszło. Zdecydowałem się na ryzykowny ruch, ale wierzę, że podjąłem słuszną decyzję i nowemu trenerowi ufam w stu procentach – zaznaczył Lisek.

Od początku sezonu brązowy medalista halowych mistrzostw Europy postawił sobie za cel przygotowanie najwyższej formy na czempionat w Pekinie.

- Na razie moje wyniki były niezbyt światowe, ale startów z czołówką miałem bardzo dużo. Byłem niemal cały czas w ciężkim treningu, nie odpuściliśmy na moment. Mam nadzieję, że wyjdzie to teraz na dobre. – podsumował Lisek.

Zawodnik OSOT Szczecin nie chce dawać żadnych prognoz. Po ryzykownej decyzji o zmianie trenera w trakcie sezonu wie, że impreza może wyjść różnie.

- Nawet wynik 5,85 osiągnięty w pierwszej próbie może nie dać podium. Mamy bardzo wysoki poziom w tym sezonie. Zobaczymy, kto będzie najlepiej przygotowany. – dodał.

O nowym trenerze wypowiada się w samych superlatywach.

- Marcin jest taką osobą, która poświęca 110 procent siebie. Zależy mu bardzo, by było dobrze i mam nadzieję, że to zaangażowanie bardziej zaprocentuje niż doświadczenie. Wcześniej Marcin prowadził młodzież, ale wiem, że jest z niego świetny szkoleniowiec. – zapewnił Lisek.

Eliminacje skoku o tyczce zaplanowane są na sobotę na godz. 12.40 czasu polskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi