czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek w finale Diamentowej Ligi

Lekkoatletyka. Lisek w finale Diamentowej Ligi

Lekkoatletyka. Lisek w finale Diamentowej Ligi
Data publikacji: 2017-08-22 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-22 11:55
Wywietleń: 547 289344

Piotr Lisek z OSOT Szczecin i Marcin Lewandowski – wychowanek Ósemki Police zostali zaproszeni na pierwszy finał Diamentowej Ligi w Zurychu. Piotr Lisek ma duże szanse na zwycięstwo.

Wicemistrz świata z Londynu po najważniejszej imprezie w roku odpuścił z treningiem. Nie przygotowywał się już tak intensywnie, raczej stara się podtrzymać formę. 25-letni szczecinian ćwiczył ostatnie dni w Sopocie.

Do Zurychu zjechali także m.in. mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej cyklu Amerykanin Sam Kendricks i multimedalista wielkich imprez Francuz Renaud Lavillenie.

W finale Diamentowej Ligi startują tylko najlepsi w sezonie. Przez pozostałe mityngi lekkoatleci zbierali punkty, by dostać się do ostatecznej rozgrywki. W walce o diamentowe trofeum i czek w wysokości 50 tys. dolarów ma 8 lub 12 zawodników – w zależności od konkurencji.

Na – jak sam twierdzi – nie swoim jeszcze dystansie 1500 m pobiegnie Marcin Lewandowski. Jest wprawdzie już rekordzistą Polski i zajął siódme miejsce w mistrzostwach świata w tej konkurencji, ale... nadal czuje się 800-metrowcem.

Na starcie stanie 17 mistrzów świata, a z trybun będzie im kibicować komplet publiczności - 25 tys. biletów zostało dawno wyprzedanych.

Dzień przed mityngiem – tradycyjnie w hali głównego dworca kolejowego w Zurychu – odbędzie się konkurs tyczkarek. Nie zabraknie w nim szczecińskich elementów, bo zaproszona do niego została 19-letnia Robeilys Peinado.

Wenezuelka, brązowa medalistka mistrzostw świata z Londynu, na co dzień trenuje w Szczecinie pod okiem Wiaczesława Kaliniczenki. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy