piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene
Data publikacji: 2017-05-25 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-25 17:53
Wywietleń: 998 259917

Szczecińscy lekkoatleci: Piotr Lisek i Sofia Ennaoui zaprezentują się w dwudniowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene w stanie Oregon. Większość konkurencji w ośrodku, który za cztery lata zorganizuje mistrzostwa świata, będzie miało bardzo mocną obsadę.

Piotr Lisek, tegoroczny halowy mistrz Europy, sezonu na stadionie na dobre jeszcze nie rozpoczął. Podczas mityngu w niemieckim Recklinghausen, storpedowanym przez deszcz, nie zaliczył żadnej wysokości. 

Wśród rywali będą m.in. mistrz olimpijski z Rio Brazylijczyk Thiago Braz czy słynny Francuz Renaud Lavillenie. Nie zabraknie też 18-letniego Szweda Armanda Duplantisa, który w kwietniu w Austin uzyskał 5,90 i otwiera tegoroczną listę najlepszych wyników. Z kolei gospodarze liczyć będą na Sama Kendricksa, który w zawodach Diamond League w Szanghaju uporał się z wysokością 5,88.

Na listę startową mityngu trafiła też Sofia Ennaoui (MKL Szczecin). Na 1500 m rywalizować będzie m.in. ze złotą medalistką ubiegłorocznych igrzysk Kenijką Faith Kipyegon. Nasi lekkoatleci zaprezentują się w sobotę. 

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 mityngów w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce, odbywa się po raz ósmy. Pierwsze zawody zostały rozegrane 5 maja w stolicy Kataru Dausze, a następne w Szanghaju.

Główną nagrodą jest diamentowe trofeum oraz czek na 40 tys. dolarów. Pula nagród wynosi osiem milionów dolarów (m.in. zwycięzcy konkurencji w każdym z mityngów otrzymują 10 tys.). Rywalizacja zakończy się 1 września w Brukseli. (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską