sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui wystąpią w Eugene
Data publikacji: 2017-05-25 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-25 17:53
Wywietleń: 949 259917

Szczecińscy lekkoatleci: Piotr Lisek i Sofia Ennaoui zaprezentują się w dwudniowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene w stanie Oregon. Większość konkurencji w ośrodku, który za cztery lata zorganizuje mistrzostwa świata, będzie miało bardzo mocną obsadę.

Piotr Lisek, tegoroczny halowy mistrz Europy, sezonu na stadionie na dobre jeszcze nie rozpoczął. Podczas mityngu w niemieckim Recklinghausen, storpedowanym przez deszcz, nie zaliczył żadnej wysokości. 

Wśród rywali będą m.in. mistrz olimpijski z Rio Brazylijczyk Thiago Braz czy słynny Francuz Renaud Lavillenie. Nie zabraknie też 18-letniego Szweda Armanda Duplantisa, który w kwietniu w Austin uzyskał 5,90 i otwiera tegoroczną listę najlepszych wyników. Z kolei gospodarze liczyć będą na Sama Kendricksa, który w zawodach Diamond League w Szanghaju uporał się z wysokością 5,88.

Na listę startową mityngu trafiła też Sofia Ennaoui (MKL Szczecin). Na 1500 m rywalizować będzie m.in. ze złotą medalistką ubiegłorocznych igrzysk Kenijką Faith Kipyegon. Nasi lekkoatleci zaprezentują się w sobotę. 

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 mityngów w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce, odbywa się po raz ósmy. Pierwsze zawody zostały rozegrane 5 maja w stolicy Kataru Dausze, a następne w Szanghaju.

Główną nagrodą jest diamentowe trofeum oraz czek na 40 tys. dolarów. Pula nagród wynosi osiem milionów dolarów (m.in. zwycięzcy konkurencji w każdym z mityngów otrzymują 10 tys.). Rywalizacja zakończy się 1 września w Brukseli. (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi