poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Zurichu
Data publikacji: 2016-08-30 09:27
Wywietleń: 607 151703

Dwoje szczecińskich lekkoatletów, finaliści niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro: Piotr Lisek w skoku o tyczce i Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m wystartują w przedostatnim w tym roku mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi rozegranym w czwartek w Zurichu.

Piotr Lisek, to czwarty zawodnik olimpijskich zawodów w Rio de Janeiro. W stawce dziesięciu zawodników są też: mistrz Europy Robert Sobera, a także medaliści olimpijscy Brazylijczyk Thiago Braz, Francuz Renaud Lavillenie i Amerykanin Sam Kendricks.

W znakomitej formie jest Sofia Ennaoui. Zawodniczka MKL Szczecin niedawno poprawiła wynikiem 4.01,00 rekord Polski do lat 23 w biegu na 1500 m. W Zurychu postara się jeszcze trochę "urwać" z tego wyniku, choć do najlepszego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki trudno będzie się zbliżyć. W 2000 roku Lidia Chojecka pokonała ten dystans w 3.59,22. Poniżej czterech minut biegała także Anna Bukis (3.59,67).

Mityng w Zurychu jest pierwszym finałem Diamentowej Ligi. Drugi, z pozostałymi konkurencjami w programie, odbędzie się 9 września w Brukseli. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi