czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Szanghaju

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Szanghaju

Lekkoatletyka. Lisek i Ennaoui w Szanghaju
Data publikacji: 2016-05-13 13:58
Wywietleń: 603 133452

Dwoje lekkoatletów ze Szczecina: tyczkarz Piotr Lisek i specjalizująca się w biegach średnich Sofia Ennaoui wystąpią w sobotę w Szanghaju w drugim w tym sezonie mityngu Diamentowej Ligi.

Dla tego pierwszego to będzie pierwszy start w tegorocznej edycji, natomiast zawodniczka MKL Szczecin zaprezentuje się po raz drugi. To nie będzie jednak pierwszy w ogóle start Liska w obecnym sezonie letnim. Na placu Syntagma w Atenach zajął wynikiem 5,60 drugie miejsce.

W Szanghaju obsada będzie bardzo mocna - na starcie staną także rekordzista świata Francuz Renaud Lavillenie, mistrz świata z Pekinu Kanadyjczyk Shawn Barber, Amerykanin Sam Kendricks i Grek Konstantinos Filippidis. By wypełnić wskaźnik PZLA na igrzyska trzeba uzyskać uzyskać 5,70.

Na swoim koronnym dystansie 1500 m wystąpi Sofia Ennaoui. Jej pierwszy występ w Diamentowej Lidze - przed tygodniem w Dausze nie należał do najbardziej udanych, zajęła na 800 m dziesiąte miejsce czasem 2.03,85. Teraz będzie chciała się sprawdzić w swojej ulubionej konkurencji.

Początek zawodów o godz. 10.55 czasu polskiego. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi