środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Libacja, której nie było

Lekkoatletyka. Libacja, której nie było

Lekkoatletyka. Libacja, której nie było
Data publikacji: 2017-04-06 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-07 06:06
Wywietleń: 2150 234720

Powstało zamieszanie wokół przebywających na zgrupowaniu w amerykańskiej miejscowości Chula Vista polskich lekkoatletów. Wśród nich jest szczeciński mistrz Europy i rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek.

O sprawie poinformował "Super Express", twierdząc, że powodem wydalenia Polaków była zorganizowana przez nich alkoholowa libacja. Mieli w niej wziąć udział m.in. halowi mistrzowie Europy tyczkarz Piotr Lisek i kulomiot Konrad Bukowiecki. W sumie dotyczyć to ma siedmioro zawodników i czterech trenerów.

- Słyszę że robi się jakiś szum, ponoć jakieś piwo wypiłem, gdyby nawet (sarkazm) to nie pozostaje mi nic innego powiedzieć jak: Na zdrowie kochani! Pozdro 600 i lecę dalej robić swoje - napisał na swoim profilu na Facebooku Lisek, jedyny w tym roku na świecie tyczkarz, który skoczył sześć metrów.

- Nasi zawodnicy nie zastosowali się do tych przepisów i - jak przyznali - mieli w lodówce piwo. Sprawa została załatwiona z gospodarzami, bez żadnych konsekwencji, ale po kilku dniach - nie wiadomo dlaczego - nagle odżyła. W efekcie zawodników, którzy złamali regulamin, przeniesiono na koszt strony amerykańskiej do pobliskiego hotelu, do którego - na drodze porozumienia - przenieśli się też pozostali uczestnicy zgrupowania, zachowując prawo do trenowania w ośrodku. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że nie było absolutnie żadnej libacji, żadnego innego naruszenia regulaminu ośrodka - powiedział prezes PZLA Henryk Olszański. - Konieczność przestrzegania regulaminu jest poza dyskusją. Ale... Wypicie piwa nie jest przestępstwem i niektórzy nasi lekkoatleci są przyzwyczajeni do tego, że w Polsce można je nabyć w kawiarniach na terenie wszystkich Centralnych Ośrodków Sportowych. Natomiast w ośrodku Chula Vista jest to niemożliwe. Takie są tam zasady. (par)

Fot. facebook

Komentarze

Hamerykany
tylko na filmach sa wspaniali, realnie to spasione pokraki
2017-04-06 22:43:34
Ja pierdziu
A gdzie w tej ichniej Hameryce są prawa Człowieka? Piwa nie wolno posiadać?!! Toż to jawna dyskryminacja. Traktują nas tam jak nie przymierzając pracowników plantacji bawełny !!
2017-04-06 18:36:42
sport
Skoro przepis mówi, że nie może być mowy o alkoholu, a mieli piwo, to w czym problem? Złamanie przepisów, jest kara i po sprawie. Tylko trochę wstyd dla Polski.
2017-04-06 14:16:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje