Lekkoatletyka. Lewandowski z minimum

Data publikacji: 16 czerwca 2017 r. 08:29
Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2017 r. 08:29

Wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski wynikiem 3.34,60 poprawił rekord życiowy na dystansie 1500 m i wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie.

Lewandowski dotychczas specjalizował się w bieganiu na 800 m, ale od jakiegoś już czasu coraz odważniej mówił o wydłużeniu do 1500 m. Zresztą właśnie na tym dystansie został w marcu halowym mistrzem Europy w Belgradzie. Mimo wszystko w sezonie letnim rywalizował na 800 m i cały czas powtarzał, że jest w życiowej formie.

W pięciu startach nie udało mu się jednak wypełnić normy na Londyn (1.45,60). W Oslo spróbował na 1500 m i spisał się bardzo dobrze. Zajął trzecie miejsce, ale liczył się wynik. By zapewnić sobie udział w MŚ musiał uzyskać 3.36,00.

To był rezultat lepszy od jego rekordu życiowego. Trenujący ze swoim bratem Tomaszem lekkoatleta pobiegł bardzo odważnie i zmierzono mu 3.34,60. Tylko jeden Polak w historii pokonał 1500 m szybciej od niego. Był nim w 2011 roku Artur Ostrowski - 3.34,45.

W Oslo najszybszy był Brytyjczyk Jake Wightman - 3.34,17. (par)