wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Kadra z Liskiem i Ennaoui

Lekkoatletyka. Kadra z Liskiem i Ennaoui

Lekkoatletyka. Kadra z Liskiem i Ennaoui
Data publikacji: 2017-02-21 19:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-21 20:18
Wywietleń: 64 216700

Trzydziestu czterech polskich lekkoatletów powołanych zostało do reprezentacji Polski halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca). W ekipie są Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Sofia Ennaoui (MKL Szczecin), Renata Pliś (Maraton Świnoujście) i Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin).

Gwiazdą reprezentacji ma szanse zostać Piotr Lisek. Tyczkarz, który przed dwoma laty na halowych mistrzostwach Europy w Pradze zdobył pierwszy w karierze brązowy medal imprezy tej rangi, w tym sezonie imponuje formą. Legitymuje się dwoma najlepszymi w tym roku wynikami na świecie.

Przed dwoma tygodniami poprawił po raz drugi tej zimy rekord Polski (6.00) i dołączył do elitarnego grona 10 zawodników, którzy pokonali porzeczkę na tej magicznej wysokości. W weekend Lisek zdobył kolejny tytuł halowego mistrza Polski i był to piąty konkurs, w którym zawodnik OSOT Szczecin zaliczył minimum 5.80.

Dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy dobrą dyspozycję prezentuje też Sofia Ennaoui. Na mistrzostwach Polski sięgnęła po złoto na 3000 m , a kilka dni wcześniej w Birmingham ustanowiła na tym dystansie rekord życiowy (8.45,29)

W Belgradzie wystartuje także mistrz Europy sprzed dwóch lat, wychowanek „Ósemki" Police Marcin Lewandowski, który pobiegnie na 1500 m. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi