środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Ennaoui wystąpi w Dausze

Lekkoatletyka. Ennaoui wystąpi w Dausze

Lekkoatletyka. Ennaoui wystąpi w Dausze
Data publikacji: 2016-05-05 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-05 23:32
Wywietleń: 760 132453

Sofia Ennaoui z MKL Szczecin wystąpi w piątek w biegu na 800 m w inauguracyjnym sezon mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi w Dausze. To będzie pierwsza okazja, by wypełnić minimum PZLA na sierpniowe igrzyska w Rio de Janeiro.

Ambitna, drobna lekkoatletka, specjalizująca się na dystansie 1500 m tym razem zmierzy się na 800 m. Zawodniczka pochodząca z Lipian często sezon zaczyna od krótszych dystansów, by podszlifować szybkość. 21-letnia podopieczna Wojciecha Szymaniaka zmierzy się m.in. z wicemistrzynią świata Kenijką Eunice Sum i reprezentantką RPA Caster Semenyą.

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 zawodów w Europie, Ameryce Północnej, Azji i po raz pierwszy w Afryce, zostanie rozegrany po raz siódmy.  Główną nagrodą będzie diamentowe trofeum oraz czek na 40 tys. dolarów. By je otrzymać, nie trzeba wygrywać wszystkich mityngów, wystarczy być najlepszym w końcowej klasyfikacji generalnej. Pula nagród się nie zmieniła i wynosi osiem milionów dolarów.

Zmieniła się punktacja. W tym roku zwycięzcy konkurencji w poszczególnych zawodach otrzymają dziesięć punktów (dotychczas cztery) i 10 tys. dolarów. Punkty zbierają zawodnicy pierwszej szóstki, a nie jak w pierwszych sześciu edycjach tylko ci, co stanęli na podium. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Evik
Raczej w Doha !!!!!
2016-05-05 23:22:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi