Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Ennaoui jedzie na igrzyska

Lekkoatletyka. Ennaoui jedzie na igrzyska

Data publikacji: 2016-05-14 16:12
Wywietleń: 716 133553

Dwoje szczecińskich lekkoatletów startowało w mityngu lekkoatletycznym w Szanghaju zaliczanym do cyklu Diamentowej Ligi. Udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich zapewniła sobie Sofia Ennaoui.

21-letnia zawodniczka MKL Szczecin po raz kolejny zaimponowała swoją walecznością. Z czasem 4.05,10 zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 m i wypełniła minimum na igrzyska. Do połowy dystansu Polka była druga, ale później zaczęły ją mijać kolejne rywalki. Wygrała Kenijka Faith Kipyegon - 3.56,98.

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął piąte miejsce w skoku o tyczce. Brązowy medalista halowych mistrzostw świata z Portland w pierwszej próbie zaliczył 5,62. Trzy razy strącił jednak 5,70 (wskaźnik PZLA na IO) i nie uzyskał minimum na Igryzska Olimpijskie.

Najlepiej wypadł Amerykanin Sam Kendricks - 5,88, który nieoczekiwanie pokonał rekordzistę świata Francuza Renauda Lavillenie - 5,83. ©℗ (par)