wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Ennaoui i Pliś wystąpią w Rabacie

Lekkoatletyka. Ennaoui i Pliś wystąpią w Rabacie

Lekkoatletyka. Ennaoui i Pliś wystąpią w Rabacie
Data publikacji: 2016-05-20 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20 15:24
Wywietleń: 762 134581

W pierwszym mityngu Diamentowej Ligi w Afryce wystąpią dwie zawodniczki zachodniopomorskich klubów rywalizujące w biegach średnich: Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) i Renata Pliś (Maraton Świnoujście).

W niedzielnych zawodach w Rabacie zaprezentuje się też wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski, dla którego będzie to pierwszy start w sezonie.

Lewandowski wciąż jest jeszcze w dosyć mocnym treningu i pierwsze starty traktuje trochę jako sprawdzian. Mimo wszystko do Maroka leci z jednym celem – wypełnić minimum olimpijskie do Rio de Janeiro. Dla mężczyzn wynosi ono 1.46,00.

Mistrz Europy z Barcelony (2010) odpuścił sezon halowy, by odpowiednio przygotować się do igrzysk w Rio. Postawił wszystko na jedną kartę. Był parę miesięcy w Afryce, a teraz przebywał w Font Romeu. Wprawdzie tam pogoda go nie rozpieszczała, ale praca szła do przodu.

Na 800 m wystąpi także Sofia Ennaoui (MKL Szczecin). 20-letnia zawodniczka zaczęła sezon dużo wcześniej. Startowała już w Diamentowej Lidze w Dausze, a później w Szanghaju. To właśnie w Chinach wystąpiła na swoim koronnym dystansie 1500 m i zapewniła sobie występ w igrzyskach.

Znana ze swojej waleczności i ambicji młodzieżowa wicemistrzyni Europy ma ambicje także związane z biegiem na 800 m, a każdy taki mityng daje jej cenne doświadczenie.

Do Afryki polecieli także Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście), która tym razem wystąpi w biegu na 5000 m. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi