poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Ennaoui chce konkurować z Dibabą

Lekkoatletyka. Ennaoui chce konkurować z Dibabą

Lekkoatletyka. Ennaoui chce konkurować z Dibabą
Data publikacji: 2017-02-09 17:42
Wywietleń: 436 212301

Medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy wystąpią w piątek w Arenie Toruń w większości konkurencji lekkoatletycznego mityngu Copernicus Cup. Etiopka Genzebe Dibaba zamierza poprawić rekord globu na 1500 m, a konkurować z nią zamierza szczecinianka Sofia Ennaoui.

Zawody zaliczane są do cyklu IAAF World Indoor Tour – halowego odpowiednika Diamentowej Ligi. Największym wydarzeniem ma być bieg na 1500 m. z udziałem szczecińskiej zawodniczki.

- Trenowałam bardzo ciężko i, jeżeli Bóg pozwoli, mam nadzieję, że uda się osiągnąć rekordowy wynik w Toruniu. Zrobiłam już sobie jeden urodzinowy prezent - rekord świata na 2000 m - powiedziała Dibaba po przylocie do Polski.

- IAAF dało nam szansę, żeby zorganizować zawody zaliczane do prestiżowego touru, więc trzeba ją jak najlepiej wykorzystać - podkreślił prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

- Dibabę przywitaliśmy tortem urodzinowym. To bardzo sympatyczna dziewczyna. Zamontowanie bieżni w naszej hali okazało się słusznym pomysłem - dodał prezydent Torunia Michał Zaleski.

Mityng rozpocznie się piątek 10 lutego o godzinie 18.15. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi