środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Ennaoui awansowała do półfinału

Lekkoatletyka. Ennaoui awansowała do półfinału

Lekkoatletyka. Ennaoui awansowała do półfinału
Data publikacji: 2017-08-04 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-05 13:52
Wywietleń: 720 286909

Sofia Ennaoui z MKL Szczecin awansowała do sobotnich półfinałów biegu na 1500 m 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata, które w piątek rozpoczęły się w Londynie.

Piątkowe eliminacje odbywały się w trzech seriach. Awans uzyskiwało po sześć najlepszych zawodniczek. Wystartowały 44 biegaczki, a Sofia Ennaoui w swojej serii pobiegła znakomicie, zajęła trzecie miejsce i bardzo pewnie awansowała.

Szczecinianka uzyskała czas 4.03,35, który jest jej najlepszym tegorocznym wynikiem. Jak sama powiedziała po wyścigu, czuła się znakomicie i miała jeszcze spore rezerwy. Jej celem jest zakwalifikowanie się do finału i ma na to bardzo duże szanse.

- Bardzo fajny, swobodny bieg. Starałam się nie przeciążać, bo wiem, co będzie w półfinale. Mamy trzy ciężkie biegi w ciągu czterech dni. Trzeba się maksymalnie oszczędzać. Taki był plan, by jak najdłużej biec przy bandzie i nie nadrabiać za dużo i ruszyć ostatnie 100 m. To wszystko zrealizowałam - oceniła po biegu szczecinianka.

Sofia Ennaoui ostatnie 100 m pokonała jednak jak rasowa sprinterka.

- Miałam taki zapas sił, że to wyszło mimowolnie. Jak zobaczyłam po lewej stronie Niemkę Konstanze Klosterhalfen, to nie mogłam się powstrzymać i musiałam trochę przyspieszyć. To było psychologiczne zagranie przed półfinałem. Bardziej chciałam się odegrać i pokazać, że ja właśnie tutaj szykowałam formę życiową. Tak też dzisiaj zrobiłam – podkreśliła lekkoatletka MKL Szczecin.

Szczecinianka z Niemką ma rachunki do wyrównania za młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 23, które odbyły się w lipcu w Bydgoszczy. Ennaoui chciała przed własną publicznością wywalczyć złoto, ale szyki pokrzyżowała jej właśnie Klosterhalfen.

- Przez ostatnie dwa dni pracowałam z psychologiem, by się wyciszyć i trochę zamknąć w sobie. Mam z tym czasami problem, bo nie mogę usiedzieć w miejscu - przyznała zawodniczka.

Znakomicie na Stadionie Olimpijskim w Londynie reagowała publiczność. Trybuny są pełne, zasiadło na nich 55 100 kibiców.

- To wielka przyjemność biegać na takich zawodach – podkreśliła Ennaoui.

Półfinały biegu na 1500 m odbędą się w sobotę o godz. 20.35 czasu polskiego. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny