czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Brązowy medal Ennaoui!

Lekkoatletyka. Brązowy medal Ennaoui!

Lekkoatletyka. Brązowy medal Ennaoui!
Data publikacji: 2017-03-04 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 20:28
Wywietleń: 1518 219908

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) czasem 4.06,59 wywalczyła w Belgradzie brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m. To największy sukces 21-letniej zawodniczki w karierze. Wygrała Brytyjka Laura Muir - 4.02,39. 

Ennaoui, która otwarcie mówiła, że przyjechała do Serbii by walczyć o medal, kontrolowała bieg od samego początku. Ustawiła się za Muir, ale Brytyjka narzuciła bardzo szybkie tempo. Nie wytrzymała jego podopieczna Wojciecha Szymaniaka i dała się jeszcze wyprzedzić Niemce.

- Nie oczekiwałam, że wygram, bo wiem, jak byłam przygotowana. To i tak jest cud, że stanę tu na podium, tym bardziej, że miałam przerwę w treningach spowodowaną kontuzją stawu skokowego - przyznała Ennaoui na antenie TVP Sport.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Belgradzie są historyczną imprezą w dziejach szczecińskiej lekkoatletyki. Dzień wcześniej mistrzem Europy w skoku o tyczce został zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek.

W sobotni wieczór w finale biegu na 400 m. wystartowała Małgorzata Hołub z Bałtyku Koszalin, która w stawce sześciu zawodniczek zajęła ostatnie miejsce. Dla naszej zawodniczki już sam awans do finałowego biegu był dużym sukcesem. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi