niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy

Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy

Lekkoatletyka. Blisko cztery tysiące biegaczy
Data publikacji: 2017-08-17 18:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17 23:43
Wywietleń: 1221 288675

W czwartek w North East Marinie na Wyspie Grodzkiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona „38. Półmaratonowi Szczecin z PKO Bankiem Polskim”, który odbędzie się już za tydzień, a konkretnie w niedzielę 27 sierpnia, zaś dzień wcześniej przeprowadzony zostanie dziecięcy Bieg Pirata.

Oprócz półmaratonu odbędzie się także bieg na 10 km, a obie trasy mają odpowiednie atesty. Start (godz. 9) i meta umiejscowione będą na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II.

– Organizujemy półmaraton już po raz trzeci i cieszymy się, że co roku wzrasta frekwencja, a nasza impreza nagradzana jest wyróżnieniami – powiedział dyrektor biegu Marcin Paprocki. – Na liście zgłoszeń jest już 3800 zawodników i zawodniczek, więc limit niemal wyczerpany, ale mamy jeszcze przygotowane pakiety startowe VIP, które są droższe, bo dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na cel charytatywny, czy na dziecięcy oddział onkologiczny w szpitalu. Magnesem przyciągającym półmaratończyków do Szczecina jest zapewne morski charakter biegu i stąd konferencja zorganizowana w porcie jachtowym. Dodatkowymi atrakcjami będą: miasteczko lekkoatletyczne i pokaz sprzętu wojskowego, między innymi słynnych rosomaków. Będzie to możliwe dzięki tradycyjnej współpracy z 12. Brygadą Zmechanizowaną, której 250 żołnierzy wystartuje w półmaratonie, w hołdzie kolegom poległym na zagranicznych misjach. Ciekawostką zaś jest fakt, że podobnie jak przed rokiem sportowcy będą pić wodę prosto z hydrantów, a sześć takich stanowisk będzie na trasie, zaś siódme na Jasnych Błoniach. Dzięki ZWiK-owi, który mocno wspiera naszą imprezę, nie musimy się wstydzić jakości wody w grodzie Gryfa.

– Kolejna wielka impreza akcentuje morski charakter Szczecina, a biegacze startujący z Jasnych Błoni zwiedzą park Kasprowicza, Wały Chrobrego i urokliwe uliczki Pogodna – podsumował Krzysztof Kupis, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecina.

– 38. Półmaraton Szczecin to kolejna w tym roku, po regatach Tall Ships Races, impreza sportowa w naszym mieście, którą wspiera PKO Bank Polski – powiedziała Małgorzata Wojtczak, dyrektor Regonalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Szczecinie. – Dwa dystanse oraz biegi dla dzieci powodują, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tym rodzinnym wakacyjnym wydarzeniu. Przy okazji zachęcamy do przyłączenia się do naszej charytatywnej akcji pomocy dla 16-letniego Mikołaja i 8-letniego Kuby. Dodam, że organizujemy także biegi charytatywne w 12 miastach, a ten zachodniopomorski odbędzie się 16 września w Koszalinie.

– Bardzo się cieszę, że poproszono mnie, bym była ambasadorką biegu, który nie jest adresowany do wyczynowych sportowców, do jakich ja się zaliczam, ale do amatorów i służy głównie popularyzacji biegania – powiedziała lekkoatletka MKL-u Szczecin Sofia Ennaoui, uczestniczka niedawnych mistrzostw świata w Londynie, finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy, wicemistrzyni Europy do lat 20 i 23 oraz mistrzyni Europy do lat 23 w przełajach. – Niestety, w dniu szczecińskiej imprezy, będę startowała w zawodach w Berlinie i choć to jest całkiem niedaleko, to jednak nie zdołam się rozdwoić, ale duchem będę w Szczecinie. Natomiast za rok chciałabym być obecna podczas półmaratonu zarówno duchem, jak i ciałem. Sezon lekkoatletyczny jest teraz w pełni aż do września, więc mam bardzo napięty terminarz. Po konferencji wyrwę się jednak na dwa dni do domu w Barlinku, a później czekają mnie wspomniane już zawody w niemieckiej stolicy i Diamentowa Liga w Birmingham. ©℗ (mij)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Pablo
North East Piotr Krzystek Marina Floating Garden Szczecin - pełna nazwa - aha, a na końcu jeszcze data - 2050
2017-08-17 23:06:39
Git
North East Marina Szczecina - to dla zagraniczniaków.
2017-08-17 19:23:40
?
North East Marina - co to za twór??
2017-08-17 19:00:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi