Strona główna > Sport > Koszykówka. Zwycięstwa Spójni i Kotwicy (1)

Koszykówka. Zwycięstwa Spójni i Kotwicy (1)

Data publikacji: 2017-02-18 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-18 20:04
Wywietleń: 502 216475

Spójnia Stargard i Kotwica Kołobrzeg odniosły zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi.

Stargardzianie pokonali we własnej hali SKK Siedlce 104:70 (28:18, 28:14, 25:21, 23:17). Punkty dla zwycięzców zdobyli: Janiak 18, Pabian 18, Dymała 15, Bodych 11, Pytyś 9, Koziorowicz 6, Fraś 6, Lewandowski 6, Raczyński 5, Berdzik 4, Stefanowicz 3, Śpica 3.

Gospodarze dominowali w każdej z kwart. Ich zwycięstwo nie było zagrożone, a rozmiary wygranej i łatwość, z jaką pokonali przeciwnika dawno już nie miały miejsca.

Na wyróżnienie zasłużył Marcin Dymała, który zakończył mecz z 11 asystami, trzema przechwytami i jednym blokiem. Trzy bloki zaliczył natomiast Wojciech Fraś.

Kotwica pokonała we własnej hali Noteć Inowrocław 69:57 (19:20, 16:8, 15:20, 19:9). Punkty dla Kotwicy zdobyli: Suliński 16, Mieczkowski 15, Grujic 13, Bodych 12, Hanke 5, Pawłowski 3, Neumann 3, Przyborowski 2.

O wygranej Kotwicy zadecydowała znakomicie zagrana ostatnia kwarta. Gospodarze szczególnie w defensywie nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele i osiągnęli w końcówce przewagę, która pozwoliła im wygrać mecz.

Adrian Suliński był nie tylko najskuteczniejszym graczem na parkiecie, ale zebrał też najwięcej piłek spod tablic – aż 10. Dawid Mieczkowski zakończył spotkanie z ośmioma asystami, a Łukasz Bodych zaliczył dwie asysty. (par)