Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Koszykówka. Wygrane Spójni i Kotwicy

Data publikacji: 08 października 2016 r. 20:17
Ostatnia aktualizacja: 08 października 2016 r. 20:17

Dwa zwycięstwa odniosły nasze drużyny rywalizujące w I lidze koszykarzy. Trzecią wygraną z rzędu zanotowała Spójnia Stargard, a drugie zwycięstwo odniósł beniaminek z Kołobrzegu. Oba nasze zespoły zademonstrowały znakomitą grę w defensywie.

Spójnia w swoim trzecim meczu, a drugim przed własną publicznością pokonała AZS Kraków 76:63 (20:16, 17:11, 18:14, 21:22). Punkty dla Spójni zdobyli: Pytyś – 13, Śpica – 12, Raczyński – 12, Pabian – 11, Janiak – 11, Fraś – 9, Dymała – 8.

Bohaterem meczu był Dymała, który zaliczył 9 zbiórek i tyle samo asyst. Kluczem do sukcesu okazała się dobra gra pod tablicami. Prócz Dymały najlepiej zbierającym koszykarzem był Pytyś – 9 zbiórek.

Kotwica Kołobrzeg pokonała na własnym parkiecie Doral Nysa Kłodzko 75:54 (18:22, 19:15, 21:9, 17:8). Punkty dla Kotwicy zdobyli: Przyborowski – 18, Hanke – 13, Bodych – 9, Suliński – 8, Strzelecki – 7, Włodarczyk – 6, Neumann – 6, Pawłowski – 5, Maletko – 3.

Kotwica miała problemy, ale tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej połowie kapitalnie zagrała w defensywie. Rywal w drugich 20 minutach zdobył zaledwie 17 punktów. ©℗ (par)