Koszykówka. Spójnia przegrała po raz drugi

Data publikacji: 29 kwietnia 2017 r. 20:15
Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2017 r. 23:20

Koszykarze Spójni Stargard przegrali w Warszawie drugi półfinałowy pojedynek play off o wejście do Tauron Basket Ligi.

Miejscowa Legia tym razem pokonała podopiecznych trenera Koziorowicza 104:80 (33:15, 28:23, 24:22, 19:20). Trzeci mecz rozegrany zostanie 6 maja w Stargardzie. Do finału awansuje drużyna, która wygra trzy mecze.

W sobotnim meczu w Warszawie punkty dla Spójni zdobyli: Pabian 19, Dymała 16, Janiak 13, Pytyś 9, Fraś 8, Lewandowski 5, Raczyński 5, Śpica 5.

Sobotni pojedynek miał bardzo jednostronny przebieg. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 13:4, a pierwszą kwartę zakończyli z 18-punktowym prowadzeniem. Legia miała dużą przewagę w zbiórkach, w drugiej kwarcie kontynuowała dobrą grę i na przerwę schodziła już z 23-punktowym prowadzeniem.

Legia w drugiej połowie utrzymywała bezpieczny dystans, grałą cały mecz na dużej skuteczności rzutowej, jej zawodnicy grali z 70-procentową skutecznością, Spójnia nie była w stanie zatrzymać rozpędzonego rywala i stoi przed trzecim meczem przed bardzo trudnym zadaniem. ©℗ (par)