Strona główna > Sport > Koszykówka. Spójnia przegrała pierwszy mecz

Koszykówka. Spójnia przegrała pierwszy mecz

Data publikacji: 2017-12-21 22:19
Wywietleń: 873 306288

Koszykarze Spójni Stargard doznali pierwszej w obecnym sezonie porażki. Po serii 15 zwycięstw z rzędu, podopieczni trenera Koziorowicza zatrzymali się na drużynie Jamalex Leszno.

Gospodarze meczu wygrali z liderem 76:67 (27:15, 15:13, 15:26, 19:13). Punkty dla Spójni zdobyli: Fraś – 25, Pabian – 17, Dymała – 12, Bręk – 6, Szymański – 4, Raczyński – 3. Spójnia po tej porażce zachowała pozycję lidera.

Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych. Grali bardzo agresywnie w defensywie, byli skoncentrowani i nie dopuszczali Spójni do pozycji rzutowych. Jamalex prowadził 14:2, trener Koziorowicz prosił o czas, ale jego drużynie nie udawało się zniwelować strat.

Gospodarze w drugiej kwarcie utrzymywali przewagę 12-14 punktów, Spójnia grała już lepiej, ale wciąż jej gracze byli kiepsko dysponowani rzutowo. Wszystko odmieniło się w trzeciej kwarcie. Spójnia ze stanu 35:45 doprowadziła do jednopunktowej przewagi, ale na krótko. Pod koniec kwarty miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie, powiększyli je w ostatniej części gry a w ostatnich minutach już kontrolowali przebieg meczu.

W drużynie Spójni najlepiej zagrali: Wojciech Fraś i Hubert Fabian. Ten pierwszy trafiał z 90 – procentową skutecznością, natomiast ten drugi zakończył mecz z ośmioma zbiórkami i dwoma przechwytami. Na uwagę zasługuje też siedem asyst Marcina Dymały. ©℗ (par)