Strona główna > Sport > Koszykówka. Kolejna wygrana Spójni

Koszykówka. Kolejna wygrana Spójni

Data publikacji: 2018-01-06 20:18
Wywietleń: 514 308533

I liga koszykarzy: ZNICZ Pruszków - SPÓJNIA Stargard 79:103 (16:35, 21:18, 23:25, 19:25)

SPÓJNIA: Dymała 15, Bręk 13, Pytyś 12, Fraś 12, Koziorowicz 12, Pabian 10, Wilczek 9, Czujkowski 8, Raczyński 7, Szymański 5.

Po dobrym spotkaniu stargardzki zespół odniósł kolejne zwycięstwo i samodzielnie prowadzi w tabeli.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli pruszkowianie, ale Spójnia szybko wyrównała, a już w 2 minucie, po rzucie Dymały z wyskoku za 3 punkty, objęła prowadzenie 5:2, którego nie oddała już do końca spotkania, sukcesywnie je powiększając.

W 14 minucie podopieczni Krzysztofa Koziorowicza prowadzili już 23 punktami (43:20), ale chwile przestoju w drugiej kwarcie i na początku trzeciej spowodowały, że Znicz zbliżył się w 22 minucie na 6 oczek. Na szczęście od tego momentu nasza drużyna znowu zaczęła powiększać przewagę.

W Spójni za celne rzuty, w tym dwukrotnie za 3 punkty, pochwalić trzeba czterech zawodników: Dymałę, Koziorowicza, Bręka i Czujkowskiego; królem asyst był Bręk (8), któremu dzielnie sekundował Dymała (6); natomiast pod tablicami aż 10 zbiórek miał Fraś, a 7 - Pabian. (woj)