Strona główna > Sport > Koszykówka. King rozbił akademików z Koszalina

Koszykówka. King rozbił akademików z Koszalina

Data publikacji: 2017-10-18 20:06
Wywietleń: 608 297198

Polska Liga Koszykówki: KING Szczecin - AZS Koszalin 100:77 (29:16, 25:23, 22:23, 24:15)

KING: Kikowski 18, Diesiatnikov 17, Harris 16, Gavin 15, Bartosz 10, Jogela 7, Diduszko 6, Kowakczyk 6, Jonuska 5, Paliukenas, Majcherek, Adamkiewicz

Derbowy pojedynek z akademikami z Koszalin był najlepszym w tym sezonie występem koszykarzy Kinga. Szczecinianie zagrali z rewelacyjną ponad 60-procentową skutecznością i po raz pierwszy w sezonie zdobyli 100 punktów. Bezlitośnie wykorzystali też pod tablicami swoją przewagę wzrostu. Tylko w pierwszej kwarcie, połowę z 29 punktów zdobyli gracze podkoszowi, a King wygrał zbiórki 10-2.

Goście wyciągnęli wnioski z pierwszych 10 minut i w kolejnych grali już czujniej w ofensywie i skuteczniej w ataku, ale tylko na moment zmniejszyli straty do siedmiu oczek. Na półmetku szczecinianie mieli już 54 punkty na koncie prezentując blisko 70-procentową skuteczność.

W ostatnich 20 minutach szczecinianie kontrolowali przebieg meczu, a setny punkt zdobył po „trójce" Jonuska. W barwach AZS zadebiutował Quintel Woods, który zdobył 7 punktów przy słabej skuteczności. (woj)