Strona główna > Sport > Kolarstwo. Zieliński bez medalu

Kolarstwo. Zieliński bez medalu

Data publikacji: 2016-03-05 22:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 453 122506

Damian Zieliński zajął czwarte miejsce w sprincie w rozgrywanych w Londynie mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. W wyścigach o brązowy medal przegrał z Rosjaninem Denisem Dmitrijewem 0:2.

Zawodnik Piasta Szczecin był już czwarty 12 lat temu w Melbourne. To najwyższe lokaty w historii startów biało-czerwonych w tej najbardziej prestiżowej konkurencji torowej.

W walce o strefę medalową szczecinianin pokonał 2:0 Kolumbijczyka Fabiana Puertę, jednak w półfinale nie sprostał mistrzowi olimpijskiemu z tego samego obiektu Brytyjczykowi Jasonowi Kenny (0:2).

Przeciwnikiem 34-letniego kolarza Piasta Szczecin w wyścigach o brąz był jego stary znajomy Denis Dmitrijew. W mistrzostwach Europy w Pruszkowie w 2010 roku Rosjanin w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Polaka.

Zieliński wziął rewanż w ćwierćfinale ubiegłorocznego czempionatu Starego Kontynentu w Grenchen, gdzie w trzecim, decydującym wyścigu był szybszy od rywala o... 0,002 s. W Londynie ponownie lepszy okazał się Dmitrijew, wygrywając 2:0.